Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vervizsgalat, borteszt negativ...

Vervizsgalat, borteszt negativ. Ettol meg lehet tejfeherje allergias a lanyom? Van, aki jart/jar ilyen cipoben?

Figyelt kérdés
1 ev tejivas utan, 2 evesen kezdodtek a tunetek: ekcema, felso leguti problemak, laza gyakori szeklet. Vervizsgalat minden vizsgalt etelre negativ. Borteszt alapjan paradicsom es a mogyoro +, illetve pollenek, parlagfu es egyeb levegoben levo anyagokra + illetve ++. Ekcemajat eddig csak es kizarolag a szteroidos kremek lohasztottak le, de amint nem kentem, lobbant be ujra. Csecsemo koraban akadt 1-2 ekcemas folt a laban, de soha semmi gyulladas meg elburjanzas nem volt. 2 evesen kezdodtek az eros tunetek es lassan fel eve keressuk az okokat. Jartunk mar 2 borgyogyasznal, gasztroenterologusnal, allergologus-pulmonologusnal, de keves eredmennyel. Most 2,5 eves a lanyom.
2012. jún. 16. 01:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fiamnak kétévesen csináltak bőrtesztet (csak tejre), illetve nutritiv allergénekre vértsztet, mind negatív. Nekem a bőrgyógyász azt mondta, h endogén eredetű az ekcémája (neki lényegében ennyi a tünet), azaz hajlamos rá, az egyik háziorvos meg azt, h vigyázzak, mert ettől mg simán allergiás lehet a tejre. Azóta már lassan egy év telt el, bevezettem a tejtermékeket, a tej kivételével, a bőre kicsit javult. Hajlok azt gondolni, a bőrgyógyásznak volt/van igaza. De nektek azért van pozitív eredményetek, amire érdemes odafigyelni, de hogy a pollen hogy okozhat-e ekcémát, meg laza székletet, nem tudom. A vértesztet ugye tejterhelés után végezték?
2012. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Koszi a hasznos valaszt. Vertesztet semmilyen terheles nem elozott meg. Eppen gyulladasban volt az arca, idopontunk meg csak 3 honappal kesobb volt pulmonologiara, ahol a bortesztet csinaltak, elvittem maganban a Budai Allergia Kozpontba, ahol meg az elso alkalommal levettek tole a vert. 1 het mulva eredmeny: negativ tejre, meg a maradek 20 vizsgalt etelre:-(( A felsoleguti tunetek magyarazhatoak a pollenekkel, parlagfuvel, stb, de az ekcema is? Ez feletebb furcsa szamomra. A verteszt elott hogyan kene terhelni, vagy hogyan csinaljak, hogy a verteszt a valos eredmenyt mutassa ki? Eddig nem is tudtam, hogy terhelik elotte, sot amikor az idopontot kertem az Allergia Kozpontba, ott se mondtak semmit. A borteszt elott szoltak, hogy legalabb 1 hetig kapjon tejet, tejtermeket, de a vervizsgalat elott senki, semmit nem mondott.
2012. jún. 16. 12:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Annyit meg hozzatennek, hogy borteszt elott 1 honapig tejmentes dietan volt, de ekcemaja semmit nem javult, sot neha csunyabb volt, mint elotte. Aztan, mivel mondtak, hogy a tesztre ugy menjunk, hogy elotte a szervezeteben legyen tejfeherje, 1 hettel idopont elott adtam neki tejet-tejtermeket minden nap. lehet, hogy emiatt lett negativ a borteszt?
2012. jún. 16. 12:31
 4/17 anonim ***** válasza:

Az én kislányom vértesztje és terheléses tesztje is negatív lett (tej,szója,kakaó,tojás). Mégsem ehet tejterméket, mert tele lesz hatalmas ekcémás foltokkal és a szeme is bedagad. Bőrgyógyásznál voltunk, most már szép a bőre, szerinte ki fogja nőni (mivel negatívak a tesztek).

Az a szerencsém, hogy nem is nagyon szereti a tejtermékeket, simán elvan joghurt és csoki nélkül. Tej helyett tápszert kap. A főzést is simán megoldom tejtermék nélkül. Például nem főzelék van, hanem párolt zöldség.

2012. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Hany eves a kislanyod? Milyen tapszert kap? Mit mondtak a dokik, hogy lehet az, hogy tenylegesen a tejtol jonnek ki a tunetei, de a vizsgalatok, tesztek megis negativok? Hogy jottel ra, hogy tenyleg a tej okozza a tuneteket?

Nalunk nehez dolog, mert a lanyom imadja a tejet, tejtermekeket. Szerencsere a zab- es rizstejet is szereti, de a tejtermekekkel gondban vagyok, mert imadja a sajtot, joghurtot, tejfolt.

2012. jún. 16. 16:02
 6/17 anonim ***** válasza:

ha 1 hónap tejmentes időszakban is volt ekcémája, 2 teszt negatív akkor nem igazán értem miért fújod ennyire a tejallergiát :)


20 étel az semmi! nekem nikkel allergiám van, ++++, nálatok néztek fémeket???

nem sorolom fel miben van nikkel, csak pár példát írok: eper, paprika, paradicsom, cukkini, borsó, rozs, saláta...

és az a rossz az egészben, hogy annyira magas az allergiám, hogy muszáj ezeket kis mennyiségben ennem, különben felerősödik az allergiám :( szóval 25 éve élek szeroidokon... nyáron szerencsére nem kell.


másik, egy olyan kozmetikai összetevőre vagyok még allergiás ami a zsírt és a vizet tartja össze. tehát ez alap szinte minden krémben, tusfürdőben, samponban.... még a gyógyszertári fürdetőre is van.


szerintem ne ragadj le a tejnél, inkább menjetek tovább!

egy magán bőrgyógyászhoz ha elviszed, pár ezerért tele rakja a kicsi hátát teszttel, 2 nap, és több mint 100 allergénre megmutatja...


másik meg, hogy olyan is van, hogy a száraz levegőtől vagy a klóros víztől van valakinek ekcémája. próbáld ki, hogy párásítasz, 2 naponta egy gyors zuhany. mondjuk nem pont kánikulában ;)

na meg ami még nagyon gyakori az az öblítő, mosószer. az öblítőt felejtsd el, pici ecetet tegyél helyettte, és mosószerből is csak olyat használj ami nem kék és nem zöld, a szemcséket is figyeld.

2012. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam tesztje is negatív. Ugyanakkor, ha tejet iszik, vagy tejterméket fogyaszt asztmás köhögés tör rá. Úgyhogy nem kap ilyesmit.
2012. jún. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia, 4. vagyok, most 20 hós a lányom. Humana baby fit 1-es tápszert kap. Érdekes, mert nem HA-s tápszer, mégsincs tőle baja (gondolom úgy fel van dolgozva benne a tej, hogy már szinte nincs is benne).

Tej, joghurt, tejföl, stb --- ezektől szinte azonnal tele lesz ekcémás foltokkal + szeme bedagad. Ha nem kap ilyesmit, akkor nincs semmi gond.

Néha megpróbálom, de nem viszem túlzásba.

10 hónapos koráig szoptattam, én sem ehettem tejterméket, se csokit, mert akkor is ronda lett a bőre.

2012. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves Nikeles válaszoló! Igazad van, fémekre nem nézték, de pl az általad leírt, nikel tartalmú kajákat nem is eszi a lányom. Egyebként azért tettem fel a kérdést, mert az 1 hónap tejmentes diéta óta 2 hete megint kap tejet-tejterméket és a pattanásszerű pöttyök, amik eddig csak a kézfején voltak, már átterjedtek az egész alkarjára, sőt a lábán is van, több helyen.
2012. jún. 19. 12:30
 10/17 anonim ***** válasza:

Ó, akkor nagyon elrontottátok. Nem szabad diétázni vérvétel előtt!!! Így nincs mit kimutasson a vérteszt. És a bőre is természetes, hogy nem javul pikk-pakk.


A mi történetünk:

a férjem lisztérzékeny, a lányom LE+tejallergiás gyanús volt.

A gasztrón nekünk kimondottan mondták, ha nem szenved a tejtől, gluténtól adjam neki mindenképp a vérvétel előtt.

A férjem lisztérzékenysége dermatitsz formában, azaz a bőrén jelentkezett, ronda kiütésekkel.

És amikor elkezdett diétázni onnantól még hónapokig voltak kiütései, mire végre kiürült a szervezetéből.

Tudom, a liszt, meg a tej nem ugyanaz, de mindkettő étel okozta allergia.

És sok idő , hónapok kellenek, mire teljesen letisztul a bőr, kiürül mindenhonnan.

Mi a Sotéra járunk, a férjem is, meg a gyerek is, nagyon elégedettek vagyunk.

2012. szept. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!