Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Este fürdés után kipirosodnak...

Este fürdés után kipirosodnak a combjaim, és a lábfejeim, és borzasztóan viszketnek is. Ez ekcéma?

Figyelt kérdés

Most már rendszeressé vált ez, akárhol fürdök ( a barátoméknál máshonnan jön a víz, mint nálunk). Tavaly ősszel fordul elő ez velem először ha jól emlékszem, de először azt hittem, hogy a zoknim szorította el a lábam, és ezért viszket múlhatatlanul. De később már ha nem is volt rajta zokni, sem nadrág egész nap, akkor is ha zuhanyoztam, utána piros lett, és nagyon durván viszketett. Próbáltam azt is, hogy bekenem testápolóval, hátha az a baj, de sokszor még az sem segített.

Ez van a lábaimmal.

A kezemen meg zuhanyzás után az szokott előfordulni, hogy kis viszkető dudorok lesznek az alkaromon, a csuklómon, vagy a kézfejemen. Csalán kiütés szerűen néz ki, de semmi nem csípett meg... Orvoshoz kéne menni vele? Nem nagyon szeretnék, mert szinte még éreztetik is az orvosok nálunk, hogy teher vagyok csak a számukra, és miért nem maradtam otthon...


De elkélne a segítség, a vélemény.. Köszönöm.

L/20


2014. máj. 6. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez könnyen lehet melegallergia... ha langyos vízben fürdesz, akkor is kijön? Vagy ha hideg vízben áztatod a kezed pl.? Ha nem, akkor nagy valószínűséggel melegallergia lehet, fordulj bőrgyógyászhoz.
2014. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mindig forró vízben zuhanyzok, langyosban meg hidegben nem nagyon, úgyhogy nem tudom, hogy akkor is viszketnének-e a lábaim..

Nem is tudtam, hogy van olyan, hogy meleg allergia. De majd kipróbálom a hűvösebb vizet. :)

Ha meleg allergia, akkor lehetséges, hogy nyáron is kicsi piros/vagy sima pöttyök jelenjenek meg a bőrömön akár viszketés nélkül? Mert az megvan szinte minden nyáron, hol jobban, hol kevésbé.

2014. máj. 6. 20:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem síma bőrkiszáradás, akkor orvoshoz kéne menni. Először bőrdokihoz, ha ott semmi sem derül ki, akkor pszichiáterhez. Nem mellegallergia, sokkal inkább valamiféle (esetleg korai) pszichés traumára utaló jel.
2014. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" mert szinte még éreztetik is az orvosok nálunk, hogy teher vagyok csak a számukra, és miért nem maradtam otthon..."


Kedves 20 éves lány! Ez egy butaság, rossz előítélet amit leírsz az orvosokról. Talán te vagy túlságosan félénk, érzékeny. Hidd el az orvosnak az a dolga, sőt hivatása, hogy meghallgassa a beteget, és segítsen rajra.

A Te esetedben elmehetsz a háziorvosodhoz, de elmehetsz a bőrgyógyászatra is. Ide csak időpontot kell kérned...Talán allergiás vagy a szappanra, a kissé klóros vízre, vagy valamelyik összetevőjére. Szal bátorság!

2014. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: allergiás, vagy érzékeny lehetsz a forró vízre is. Talál próbálj meg kissé hűvösebb vízzel fürödni. És ne veresd rá a vizet. Szerintem csak rosszul fürdesz...
2014. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pszichiáterhez? Milyen pszichés gond tünete lehet a viszkető bőr?

4-es: Sajnos nem én ítélem meg rosszul az orvosokat. Volt tavaly visszatérő hólyaggyulladásom, és ahányszor elmentem a háziorvosomhoz, látszott rajta a flegmaság velem szemben, és oda sem figyelt arra, amit mondtam neki. Ezért húzódott a betegségem kb 1 évig, mert kéthavonta újra előjött a gyulladás, és újra csak "írjunk fel valami antibiotikumot" volt a szitu..

2014. máj. 6. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott elsőként eszembe, hogy túl forró vízzel zuhanyzol. Előbb próbáld meg langyossal, és ha attól nem múlik a viszketés, akkor menj orvoshoz.
2014. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elmentem orvoshoz, mert már egy két kisebb folt ki is sebesedett a lábamon.

A szitu ez volt onnantól, hogy beléptem a rendelőbe :

-Igazolásért jött csak ugye? Vagy esetleg valami panazs? Nincs ugye? Írjunk gyorsan mára egy igazolást, és már mehet is a kisasszony a dolgára.

Próbáltam neki elmondani, hogy nem igazolásért jöttem, hanem mert a víztől vörös foltos lesz a lábam, és elviselhetetlenül viszket, és csalánkiütés szerű dolgok is lesznek rajtam, hiába kenem minden nap vastagon testápolóval a lábam. És több városban is "kipróbáltam a vizet", (rokonlátogatóban is zuhanyoztam) hátha máshol nincs gáz, de igen, mindenhol van.

Erre a válasz csak annyi volt, hogy válasszak egy várost, ahol jó a víz, és ott zuhanyozzak, ne használjak tusfürdőt ( nem tudtam megértetni vele, hogy a lábaimon egyáltalán nem is használok tusfürdőt) és annyit mondott még, hogy száraz a bőröm.


A kezembe nyomta az igazolást, és kiküldött a rendelőből.

Szóval ezért írtam azt, amit a írtam a kérdésem kifejtésének a végére... Semmivel nem vagyok előrébb..

2014. máj. 19. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Jézus, ez azért elég durva..- jelentkezz be bőrgyógyászatra, még akkor is, ha sok időt kell várni, előbb-utóbb sorra kerülsz. A legjobb lenne persze, ha magánban azonnal fogadnának, de nyilván nem mindenki engedheti meg magának. Ha nagyon fáj és viszket, Fenistil géllel kenjed, az elképzelhető, hogy segít. És továbbra is állítom, hogy ez melegallergia, ezért ne zuhanyozz meleg vízben, tényleg annyira legyen csak meleg, sőt langyos, amennyire épp hogy muszáj.
2014. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy bőrgyógyásznál voltam, és a bőrgyógyász kezelt úgy, mint ahogy feljebb leírtam.. Lehet elmegyek inkább a háziorvosomhoz, mert ő sokkal komolyabban vesz, mint a többi orvos... talán ír beutalót máshova..
2014. máj. 21. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!