Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi van velem? Lehet csak egy...

Mi van velem? Lehet csak egy egyszerű allergiától ilyen a bőröm?

Figyelt kérdés

Nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni :)

A problémám az, hogy ha elkezd viszketni a bőröm, és megvakarom akkor nagyon hamar kipirosodik, majd utána feldagad egy nagy foltban ott ahol vakartam. Elég idegesítő, de szerencsére maguktól nem jönnek ki ezek a kis dudorok, csak akkor ha megvakarom a bőröm. Viszont a viszketés nem igazán múlik el, sokáig érzem és elég intenzíven.


Voltam már allergia vizsgálaton, de olyan módszert alkalmaztak, hogy felírtak a karomra számokat (egy rossz tollal, ami már alapból karcolta a bőröm), mellé csepegtettek folyadékokat aztán a folyadék alatt felszúrták a bőröm. Emiatt mindkét alkarom piros lett és feldagadt a számok/szúrások helyén, és közölték, hogy ez értékelhetetlen... Az orvos se tudta megmondani rendesen, hogy mi ez... Ha esetleg valaki ismer egy jó bőrgyógyászt főleg Óbudán (lehet magán is) és akár privátban leírná a nevét vagy valami azt is megköszönném. :)


Ez a kép áll a legközelebb az én esetemhez:

[link]


De nekem magától SOSEM ilyen, mindig csak miután megvakartam.

Vagy ez egyszerűen egy érzékeny bőr, és éljek vele együtt? 20 éves vagyok, és nagyjából 1 éve kezdődött ez. Fogamzásgátlót szedek, de kb 2 éve.



2014. aug. 4. 14:06
 1/3 anonim válasza:

Van olyan típusa a csalánkiütésnek, amit fizikai hatások okoznak. Amit leírtál, arra talán legjobban az urticaria factitia illik, itt egy cikk róla: [link] A Bőrklinikát javasolnám, azon belül is az allergológiát.

[link]

2014. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Akkor bejelentkezek ide, aztán meglátom mi lesz... :)
2014. aug. 4. 17:38
 3/3 anonim válasza:
Szia! Ugyanez a bajom, nagyon érdekelne hogy mi lett a vége a vizsgálatoknak. Előre is köszi!
2018. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!