Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma, arcbőr, száraz,...

Ekcéma, arcbőr, száraz, csúnya! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

röviden tömören:

23/f

-ekcémás betegségem van kis gyerek korom óta, az egész terstemen. ( mostnába sajnos inkább az arcomon)


-ehhez társul még hogy nagyon száraz a bőrőm.


-az arcbőrőmön úgyérzem kezd megrogyni a bőr, nem feszes meg szép mint a többi embernek,

hanem a homlokom pld, már olyan ráncos mint egy 50-60 éves embernek.

szteroidos krémmel kenegetem, mert ha nem kenem be akkor még csúnyább piros!


flucinár a krém neve, biztos ez is öregíti a bőrt.


most akkor mi lesz?



A ráncos bőr vissza tudja nyerni a rugalmasságát, szépségét, vagy örök életemre ilyen csuda maradok, és ettől még csak csunyáb leszek.


és ebből a korva ekcémábol hogy lehet kigyógyulni?


nagyon jó lenne ha valaki adna pár tippet.


köszönöm előre is



2014. aug. 29. 15:04
 1/5 A kérdező kommentje:

itt egy kép


[link]


a képen nem én vagyok, és még az arcbőrőm se így néz ki, de hasonlóan így kezd meg rogyni :(

50 éves embereknek szebb az arcbőrük mint az enyém

2014. aug. 29. 15:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ekcémának alapból provokáló a száraz bőrt, ezért a szteroidok mellé szoktak adni olyan krémeket, amikkel hosszabb távon lehet kenegetni az érintett tájékokat (zsírozók vagy ilyesmi). A szteroidokat amúgy is pihentetni kell néhány hét után, mert irtóra vékonyítják a bőrt (én elocommal és ftorocorttal tolom, így viszonylag jó). Esetleg próbáltál már másfajtát? Nekem szoktak keverni ilyeneket (receptre kapom), valamikor belerakok némi elocomot, és így elvegetálok.
2014. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Helló,

igen azt elfelejtettem írni, hogy sanatopic krémet használok testápolónak.


asszem, hogy az elocomot próbáltam de nem jött be.

ezt a ftorocort - t nem ismerem, lehet hogy majd kipróbálom, de rákerestem és látom, hogy ez is szteroidos.


amúgy én utálom az összes krémet, mert sose fogok tőle meg gyógyulni, csak tüneti kezelés,

de ha meg nem kenem be magam akkor végem,


hát nem tudom , én már nagyon rosszul viselem. emberek közé se megyek már

2014. aug. 29. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

A Sanatopicot ismerem, most nem használom, de az jó szokott lenni.


Allergiatesztjeid voltak? (Ha jól sejtem igen, nekem is azzal kezdtek.)

Amit esetleg megpróbálhatsz még, hogy egyes élelmiszereket kizársz (glutén, kazein, laktóz, bármilyen allergén), valakinek bejön és enyhül tőle.

Én például most jobban odafigyelek a kajálásomra, és ezeket visszaszorítottam, mintha jobb lenne valamennyivel (persze még mindig van, de legalább tudom a szteroidokat szüneteltetni néhány hétig).

Ezenkívül lecseréltettem az amalgámtöméseimet is, az is valamicskét javított.


Hogy ebből ki lehet-e gyógyulni... Hát, nekem kisgyerekként az összes hajlatomban volt, most a nyakamon és az állam alatt van, máshol nincs. Talán egyszer kinövöm, de a csodára én is várok :-)

2014. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

én ekcéma miatt sajnos 2x is korházba kerültem 1 hetekre, annyira súlyos eset voltam , asszem ,hogy akkoriban csináltak allergia tesztet de semmi se jött ki. ez kb 10 éve lehetett,


nemrég vettem egy ilyet :

ételintolerancia teszt

[link]

50 féle étel

3 erősségi szint van benne

a legerősebbre semmi se jött ki



ezek a közepesek:

tehén tej, toljás, narancs citrom, gomba, élesztő.


ezek a gyengék - zab , búza, brazil nut(ez nem tudom mi) hüvelyes növény keverék


még nem nagyon próbáltam ki ezek ételek elhagyását, de úgy látom hogy érdemes lenne!

csak nem nagyon akarok lefogyni se, mert így se vagyok valami jó súlyban

2014. aug. 29. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!