Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen antihisztamint ajánloto...

Milyen antihisztamint ajánlotok atópiás dermatitiszre?

Figyelt kérdés

Semmire sem vagyok allergiás, csak pár naponta jelentkezik fellángolásos viszketés az egész testen egy napig. Úgy vettem észre, hogy stressz hatására szokott előjönni, még hogy ha sokszor úgy is előjön, hogy nem érzem magam stresszesnek. Egy héten körülbelül 1-3-szor jön elő.

Lehet kapni vény nélkül vagy kérjek orvostól receptet?

Eddig kibírtam valahogy, nagyon kellemetlen, most már szükségem van valami gyógyszerre (antihisztaminra), nem baj ha álmosít, csak hasson.

(18f)



2014. aug. 31. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha antihisztamint akarsz: Claritine Akut vagy Telfast (vagy Allegra, ugyanaz a hatóanyaga, csak utóbbi piaci okokból drágább...) Én allergiára az utóbbit szedem, meg kalciumot.

De ha gondolod, orvoshoz is fordulhatsz.

2014. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni, hogy nincsenek kiütéseim. (csak ritkán piros foltok)
2014. aug. 31. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Az atópiás dermatitiszt orvos állapított meg?

Azért kérdem, mert nekem (orvos által megállapított) enyhe (!) atópiás dermatitiszem van, de orvosi kezelés (gyógyszer és krém) nélkül megbolondulnék tőle. Ha meg lenne orvosod, akkor őt kérdeznéd, nem a gyk-t...

Szóval szerintem először bőrgyógyász, ő majd megmondja, mit szedj.

2014. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még kiskoromban állapította meg, akkor még voltak kiütéseim is, azóta azok elmúltak, csak a viszketés maradt meg. Allergiavizsgálaton voltam, ott nem találtak semmit, csak enyhén a tejtermékekre vagyok allergiás. Orvosnál nem voltam, én se tudom, hogy eddig, hogy viseltem el. Most cetirizin hexalt szedek, ez eddig úgy tűnik, hogy hat, nem szűnt meg teljesen a viszketés, de enyhébb.
2014. szept. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!