Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elocom krémet kaptam a kezem...

Elocom krémet kaptam a kezem ekcémája miatt? Ez már a 3. krém, amivel kísérletezik a bőrgyógyász. Ti mit kaptatok ekcémára? Érdemes ezt kipróbálni? Ráadásul szteroidos.

Figyelt kérdés
Egyáltalán mitől alakul ki az ekcéma? Mindenhol mást olvasok, ti hogy tudjátok, akik már régóta benne vagytok? Nekem 3 éve van és csak ősztől tavaszig, és még nincs meg rá a jó kenőcs, nem használt idáig semmi. Nagyon száraz, nagyon berepedezett, néha ki is van vörösödve, és sokszor fáj is.
2012. jan. 24. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "ráadásul szteroidos"? Miért félsz a szteroidoktól? A gyógyszert nem szájon át kell szedned, és ha nem az arcodra kened, nem lesz tőle semmi bajod . Ne démonizáld előítéleteid alapján azt, amit nem ismersz.

Egyébként az ekcéma pontos patomechanizmusa nem ismert. Annnyi biztos, hogy az ún. atópiás dermatitisek közé tartozó betegség, tehát - allergiás/hiperszenzitív eredetű bőrgyulladásról lévén szó - a szteroid nagyon hatásos lehet rá.

A bőrgyógyászod pedig nem "kísérletezik", hanem megpróbálja a te szervezeted számára legideálisabb gyógyszert megtalálni a repertoárból.

2012. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Jó lesz az Elocom, ez egy valóban hatásos kenőcs. El fogja múlasztani hosszabb időre, úgyhogy ne félj a használatától. Én már évek óta ezt használom. A többi ekcéma elleni kutyulék nem használ semmit. Ha viszont elmúlik, ez kb 5 nap, akkor ne felejtsd el kenni Excipial U Lipolotionnal. Minden nap legalább háromszor, ötször kend be a kezed megelőzés végett. Mosogatni, mosni csak gumikesztyűben lehet. Az ekcéma egy allergiás betegség.
2012. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én már igen régóta benne vagyok sajnos, gyerekkorom óta. Volt néhány tünetmentes, boldog évem de aztán újult erővel visszatért. Voltam vele bőrgyógyásznál, többször is felírt többféle krémet, de csak ideig óráig voltak hatásosak, tulajdonképpen addig amíg folyamatosan kentem az ekcémás területeket. Amint egy kicsit is leálltam vele egyből visszatért. Érdekes hogy nekem igazából csak télen jön ki, nyáron szinte egyáltalán nem. Talán a benti száraz levegő és a kinti hideg miatt. Tudom hogy gumikesztyűben kellene takarítanom, mosogatnom de én abban nem tudok dolgozni úgyhogy most mind a két kézfejemen hatalmas vörös, gyulladt, repedező foltok vannak.:( Egy biztos, gyógyítani nem lehet, csak tünetmentesíteni többé-kevésbé ha egész életedben nap-mint nap gyógykenőccsel kenegeted. Jó kilátások...
2012. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most látom hogy a kérdező is írta hogy csak ősztől-tavaszig van neki, akkor nem vagyok vele egyedül.
2012. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Nekem is ősztől tavaszig van intenzíven. Én a kezemen teljesen felszámoltam. Sajnos a bokám körül nagyon makacsul újból és újból előjön időnként.
2012. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

A szteroidostól azért félek csak, mert több ismerősöm azt mondta, hogy nagyon gyorsan hatnak, de csak átmeneti a javulás.

De itt most azért olvastam biztató válaszokat is.

Úgy látszik, akkor ez tipikus téli vagy pontosabban hideg ekcéma. Érdekes fajta.

2012. jan. 24. 23:24
 7/12 A kérdező kommentje:
4 napja használom, rengeteget javult a kezem. Szkeptikus ismerőseim azt mondták, hogy ez a hatás csak addig fog tartani, amíg használom (az van ráírva, hogy kb. 5 napig kell használni, maximum 3 hétig; folyamatosan nem szabad. Kíváncsi vagyok, majd beszámolok a későbbi eredményről is.
2012. jan. 30. 10:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van, addig hat amíg folyamatosan használod. Nálam is így volt, pár nap alatt elmulasztotta de ahogy abbahagytam ugyanolyan hamar vissza is tért.
2012. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát sajnos 5 nap használat után lángvörös lett a kezem, borzasztó állapotba került!!! Először úgy tűnt, hogy tök jó, aztán elkezdett rosszabbodni, még két nap használtam, hátha csak átmeneti, de muszáj volt abbahagynom az ELocomot, mert túl azon, hogy rosszabb lett, mint előtte volt, még addig nem jelentkező, másmilyen vörös foltok is megjelentek a kezemen, gondolom mellékhatásként. Szóval én végül hittem benne, de most már tényleg szteroidellenes vagyok. Nem ez az első szteroidos krém, amit kipróbáltattak velem. Lehet, hogy nem mindenkire így hat, de nekem nagyon rossz tapasztalatom van vele kapcsolatban.

Most S.O.S. körömvirágkrémmel kezelem, hogy valamit azért javuljon, még a kézmosás is fáj. És persze ez az extra hideg nem jött most jól.

2012. febr. 3. 20:16
 10/12 anonim válasza:
100%
Nekem napallergiára írták fel, ami nekem az arcomon van többségében. De nekem nem mondták h arcra nem szabad használni. Régebben is használtam ilyen krémet, de nem szerettem, mert túl zsíros és alig szívódik fel :S Most újra megpróbálom, nem tudom lesz-e valami hatása, sok reményt nem fűzök hozzá.
2012. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!