Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért lett népbetegség az...

Miért lett népbetegség az allergia a XX. Sz végén?

Figyelt kérdés

Nem lehet hogy egy oltóanyag mellékhatása volt?


Nekem II. gimiben kapott oltás után jelentkezett először.



2015. jan. 3. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet... Ezt senki nem tudja. Az is lehet, hogy túl sok lett az autó hirtelen (sokan porallergiások, kipufogógáz miatt stb.) és az is lehet, hogy régen is sok volt, csak akkor nem foglalkoztak vele ennyit. Az is lehet, hogy elgyengültünk, nem vagyunk olyan masszívak stb.
2015. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az egyik a sok autó, levegőszennyezettség, és a rengeteg adalékanyag mindenben, nem beszélve az antibiotikumok helytelen és gyakori használatáról, valamint a sok vegyszer a háztartásokban, de kézmosók, mosószerek, öblítők, samponok is okozhatnak allergiát. Régen volt a baba szappan és a mosószappan, ezt használták szinte mindenre és természetes szereket takarításra.
2015. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A XX. században akkorát változott a világ, hogy már nehéz megmondani, pontosan mi miért van.


Egyszerűen minden megváltozott. Nem ez az ember természetes állapota és közege amiben most létezik. Még csak meg sem közelíti azt. Nagy vonalakban ez az oka mindennek.

2015. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel az élelmiszerek táplálék értéke alaposan csökkent, jöttek a mű élelmiszerek, ezzel csökkent az emberek immunitása, a belekben elszaporodtak az odáig kordában tartott baktériumok, gombák. Ez okozza a sok allergiát.
2015. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tiszta hegyvidéki levegőjű városban élek így a légszennyezés kizárt. Műkajákat sem sokat ettem.


Maradnak a tartósító szerek, egyéb adalékok, vagy az oltások.

2015. jan. 4. 00:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Azok is. Sok minden közrejátszott, de ismerd be, jobb egy allergia, amit kordában lehet tartani, mint egy olyan betegség, ami ellen, ha nem oltatod be magad, akkor 2 évesen meghalsz (vagy nem, de bazi nagy rá az esély). Amúgy a tiszta "hegyi" levegő sem olyan tiszta már manapság.
2015. jan. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy neked lehet, az oltás okozza, én nekem akkor lett először, amikor Pécsre költöztem egy olyan városból, ahol 10-ed ennyi autó és por nem volt, mint itt. Ez egyénfüggő, kinek, mit tolerál a szervezete. ;-)
2015. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A feldolgozott élelmiszerek, a kevés mozgás, a romló genallomany...
2021. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!