Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lisztérzékeny vagyok és nem...

Lisztérzékeny vagyok és nem lehet ezt valahogy végleg megszüntetni? Vagy valami megoldást csak hogy ehessek normális ételeket?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon lassan, apró adagokban szoktasd magad hozzá a lisztes ételekhez. Néhány hónap múlva elmúlik a lisztérzékenységed.
2015. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Lisztérzékenység=gluténérzékenység. Nem fog elmúlni. És nem, nem lehet hozzászokni sem, az első hülyeséget beszél.

Sajnos egész életedben gluténmentesen kell táplálkoznod.

2015. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erősítem az előttem szólót!

Lehet egész finomakat is készíteni.. Nézegess recepteket! :) Fel a fejjel!

2015. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 id. Géber Péter ***** válasza:
100%
Nem, sajnos ezzel már együtt kell élned az életed végéig!
2015. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az első hozzászólónak fogalma sincs a lisztérzékenységről. Egyébként kitűnően lehet helyettesíteni minden lisztes kajában a búzalisztet valami alternatívával, nem találkoztam még olyan kajával, amit ne tudtam volna finomra megcsinálni valamilyen más liszttel. Kell hozzá egy kis leleményesség, az biztos.
2015. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Budapesti vagy? A Vág utca 5. alatt találsz egy remek gluténmentes pékséget, finom kenyeret és süteményeket készítenek (a Dózsa György úti metrótól két utcára van).

Ezen kívül próbáld ki a hajdinalisztet, süssetek abból palacsintát: [link]


kb. ötször jobb, mint a "hagyományos".


A glutén (nagyjából minden gabonalisztben van, a kukoricát kivéve, de az sem 100%-ig mentes) sajnos sokkal több embernek árt, mint azt gondolnák.

2015. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
47%
Hagyományos orvoslással a tudomány mai állása szerint nem tudod megszüntetni. Ha nyitott vagy az alternatív megoldásokra, akkor igen, és mielőtt itt bárki lehurrogna, nem (csak) hit kérdése. Nekem a homeopátia segített pl. az epekövemmel, műtét nélkül vagyok tünetmentes és BÁRMIT ehetek, semmi bajon. Szóval ha tényleg hosszútávú eredményt akarsz, akkor a homeopátiát javasolnám, meg van még egy csomó olyan kezelési mód, ami egy-egy betegségnél segít feltárni a lelki hátterét, ezzel pedig a betegség is megszűnik majd idővel, komoly önismereti utazás viszont, ami nem könnyű... Egyébként nem annyira nagy baj, hogy ne eszel glutént, az egyik előttem szólóval értek egyet, többet árt, mind gondolná sok ember. Nyilván, hogy ha vki nem engedheti meg magának, hogy pl. minden sütemény mandulalisztből készítsen, az örülne, ha a rendes lisztes dolgokból meg tudna enni alkalmanként ezt-azt...
2015. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
93%
A normális ételek nem a kenyér, tészta meg hamburger, a normális ételek alapból nem tartalmaznak lisztet.
2015. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajdinalisztet én is ajánlom. Lehet, hogy segíthet is a gluténérzékenység megszüntetésében, de nem garantált, utána kell kérdezni normális, HOZZÁÉRTŐ természetgyógyászoknál.


Nincs olyan betegség, ami ne lenne gyógyítható. Azoknak meg egyébként sem kell hinni soha, akik azt mondják valamire, hogy lehetetlen. Teljesen tudománytalan dolog, hiszen eleve a természet összes törvényét tökéletesen ismerni kéne ahhoz, hogy ezt valamiről biztosan kijelenthessük.


Internetes fórumokon is lehetetlen volt érintkezni még 100 évvel ezelőtt.

2015. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8-as, megelőztél. Nálad a pont.
2015. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!