Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tej allergiára van valami...

Tej allergiára van valami megoldás? Kipattogok tőle

Figyelt kérdés

Ma láttam valami kapszulás reklámot, hogy tej evés/ivás előtt kell bevenni, szétrágva, használ valamit?

Meg nem nagyon szokott hajtani, de kipattog tőle az arcom, ez ellen is jó lenne?


2015. júl. 26. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Azok enzimpótló tabletták, hogy használnak e nem zudom, de valószínűleg igen. Ha pedig használnak, akkor minden tünetre használnak. De a legegyszerűbb, ha alternatívát keresel a tejre (rizstej, mandulatej, kókusztej, szójatej stb) az egyéb tejes dolgokat meg kerülöd (ami nem laktózmentes)
2015. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem csak az edzés miatti fehérjémhez kellene, tej nélkül megvagyok, de az tejsavó, és a hatása ugyan az, heti 4-5× 100 gramm lenne a bevitel nagyjából


Van olyan tabletta amihez nem kell orvosi recept?

2015. júl. 26. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább vény nélkül kaphatók, de meg kell kérdezni az orvosodat hogy ő mit ajánl (ha tud) és akkor az lehet hogy felírós, de nem hinném, hogy van olyan.
2015. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy tejfehérje allergia, vagy laktózérzékenység. Tudod melyik van neked?
2015. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Unokabátyám volt laktóz-intoleranciás, szedett valami gyógyszert, és mellette evett tejterméket. Hogy mi volt az, nem tudom, rég volt. De valami olyasmi, amit normál esetben termel a szervezet a laktóz lebontására, de neki nem. Amúgy nem csak tejsavó fehérje van. Tudom, az nem olyan jó, de jobb, mint rosszul lenni, vagy gyógyszerezni magad egész életedben. Gondolom, nem a világbajnokságra készülsz.
2015. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem készülök bajnokságra, de szeretem asportot,és ez kellene hozzá, de nem is kell fehérjétszednem Mert már egy pohár tejtol is kipattogok
2015. júl. 27. 07:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Igyál szójafehérjét
2015. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!