Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A kislányom allergiás az...

A kislányom allergiás az Augmentinre. Akkor a Penicillinre is az?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem biztos, a penicillin egy hatóanyag, az augmentin pedig egy gyógyszer, amiben a hatóanyagon kívül számos más anyag van. Érdemes pontos vizsgálatot végeztetni.


Egyébként mit jelent az,hogy allergiás? Mit produkál? Csak azért kérdezem, mert sokan azt is allergiának gondolják, ha pl. hasmenése lesz, vagy mellékhatások jönnek ki.

2015. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kiütések voltak szegénykémen. Meg alig tudott nyelni. Még belül a szemében is hólyagok voltak. Kórházban volt 3 napig a kis kincsem. De már jól van.

Csak kíváncsi voltam, hogy akkor a penicillin is ilyen hatást váltana e ki, ha szedné valamikor.

2015. aug. 19. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
ha allergiás volt, másik gyógyszert kell keresni.
2015. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Penicillin nem egy gyógyszernév, hanem egy hatóanyagcsoport, az orvos nem fog Penicillin nevű gyógyszert felírni. Az Amoxicillin is penicillinszármazék.
2015. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az Augmentinnél jött ki, amikor nagyobb adagban kellett kapjam, kiütések lettek a bőrömön. Szerencsére ennél durvább tünet nem volt, de a doki azt mondta, penicillin érzékeny vagyok, és nem is írt fel azóta penicillines gyógyszert senki. Szóval jobb az elővigyázatosság szerintem, de ezt inkább orvossal beszéld meg.

S hátránya meg igazából csak annyi, hogy a nem-penicillin tartalmú gyógyszerből nagyobb mennyiség kell és tovább kell szedni, de ugyanúgy meg lehet tőle gyógyulni.

2015. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
augmentinnél (is) természetes, megszokott a kiütés 7. nap körül, ami 1-2 napon belül elmúlik. Ez általában nem allergia. Ha allergiás vagy, akkor az első 2 nap komoly gondokat okoz.
2015. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Augmentinnél nem a kiütés megszokott, hanem a hasmenés.A kiütés már durva tünet

Penicillin allergia

2020. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!