Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrdugulás lefekvéskor allargi...

Orrdugulás lefekvéskor allargia lehet?

Figyelt kérdés

Mitől van az ha egész nap problémamentes a légzés, de amint vízszintesbe kerül az ember, bedugul az orr azon az oldalon amelyiken fekszik? Átfordulás után rövid időn bellül a dugulás is átmegy, kifújni nem lehet, csak a novorin szerű orrcsepp hat.

Lehet ez allergia? Ha igen mire? Mi okozza?



2015. szept. 4. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg allergia, en speciel porallergiara tippelek (az agynemuben, parnaban annyi atka van, hogy egy hadseregnek is beillenek).
2015. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönom a választ. És adka ellen mit lehet csinálni? Mert ha jól sejtem a gyokoribb huzatcsere nem elég. Ki kell dobni a paplant és párnátm vagy van valmi szer ellene?
2015. szept. 4. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet más oka is, orrsövényferdülés pl, orrpolip, stb., nézesd meg orr-fül-gégésszel. Persze az is lehet, hogy a Novorintól van, nem szabad 3-4 napnál tovább használni, mert még jobban eldugul az orrod.

Vegyél helyette sós, tengervizes orrsprayt, ennek nincs ilyen mellékhatása és állandóan is használható.

2015. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajna a tengervizestől mindig csak jobban eldugult. Gyerekkorban voltam megfázósabb, akkor hasznátam sok orrcseppet, az utóbbi 5-10 évben próbálom elkerülni, de néha amikor elaludni sem tudok akkor használom alkalmanként.
2015. szept. 4. 19:50
 5/6 anonim válasza:
Szinténtén ugyanettől szenvedek. Novemberben voltam az orrommal műtéten ( sövény,pllip,orrkagyló ), de ugyanaz a helyzet. A doki azzal magyarázza, hogy amikor lefekszünk, akkor megdagadnak belül a dolgok a vérpangás miatt, valamint a gravitáció is másként hat. Egyébként csak azoknál okoz problémát, akinek szűkek az orrában a járatok!
2017. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja! És a tengervizes semmit nem ér! Csak a hatóanyagosak, mivel úgy hatnak, hogy szükítik az ereket. Ezáltal a megdagadt részek visszahúzódnak!
2017. jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!