Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiam van vagy a majammal...

Allergiam van vagy a majammal lehet valami gond? Faradas utan izzadas utan nagyon kipattanasosodik a hatam kivorosodik es ra par orara mar nem annyira ronda, mit lehet ez ellen tenni hogy mulJanak el a pattanasok es ne Jojjenek elo tobbet?

Figyelt kérdés
Mindent probaltam kenocs, gyogyszer de meg semminek semmi hatasa.

#Betegsegem #van amirol nem tudok?
2015. jún. 2. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak melegkiütés.


"Leggyakrabban a ruhával fedett, fokozottabban verejtékező területeken, a háton, a mellkason, a nyakon, a keresztcsont-táján, deréktájon jelenik meg az elzáródás következtében a gyulladás, de a hajlatokban (hónalj, lágyék, herezacskó alatti terület, stb.) is előfordulhat a jelenség.


A legtöbbször látott forma a Miliaria rubra: a kicsit mélyebb bőrrétegbe kikerülő verejték enyhe gyulladást okoz, amely piros, enyhén kiemelkedő kiütések és erős viszketés formájában jelenik meg. Ettől már kellemetlenül érezheti magát az ember. Extrém esetben, ha a melegkiütés kiterjedt bőrfelületet borít, előfordulhat, hogy a szervezet megsínyli, hogy nem tud a bőrre kikerülő verejtékkel hőt leadni, akár hőguta is kialakulhat.


A melegkiütés kezelése elsősorban a verejtékezés mérséklése:


1. A test hűtése. Ezt megtehetjük a (szoros) ruha eltávolításával,néhány órán át hűvösebb helységben való tartózkodással.


2. Különösen kellemes lehet a fürdés: a langyos víz jól lehűtés és a felülfertőződés ellen is véd


3. Nagyon erős viszketés esetén próbálkozhatunk hűsítő ecsetelőkkel vagy hintőporral


A melegkiütés egy rendkívül gyakori, általában ártalmatlan, azonban sokszor kellemetlen bőrjelenség. Egy-két óvintézkedéssel megpróbálhatjuk elkerülni, ha pedig kialakult, könnyen megküzdhetünk vele."


"A megelőzés ereje


Forró és párás időben, amennyire csak lehet, hanyagoljuk a fizikai tevékenységeket. A megelőzés érdekében ve­gyünk minél gyakrabban langyos vizes fürdőt vagy zuhanyt, hogy testünk lehűljön.


Viseljünk bő pamut- vagy vászonruhákat, amelyekben a bőrünk jobban szellőzik. A szintetikus anyagokat és a szűk hol­mikat inkább mellőzzük, különösen a forró nyári napokon.


Napolajok és kakaóvajat tartalmazó termékek helyett válasszunk kevésbé zsíros fényvédő krémet, olyat, amely hipoallergén, valamint kiszűri az UVA- és az UVB-sugárzást is.


A strandon üljünk napernyő alá. Az árnyékos hely hűvöse jót tesz a bőrünknek."



Remélem, tudtam segíteni :-)

2015. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!