Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szeborreás dermatitiszre...

Szeborreás dermatitiszre valami megoldás ami örökre eltünteti?

Figyelt kérdés
krém,szteroid kenőcs, lézer,bőrátültetés?

2015. okt. 12. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvosod nyilván ecsetelte a lehetőségeket. Mivel a leírásod nem tér ki arra, hogy ez milyen testtájon és milyen formában jelentkezik, azért csak azt tudom mondani, hogy a bőrgyógyászat egy nagyon sötét területe az orvoslásnak. Én fejbőr korpásodása, szemöldökök közti, fülcimpa mögötti bőrterület hámlása, viszketése során találtam rá a demodex szőrtüsző atka okozta problémákra, amelyek némelyike kísértetiesen hasonlít az általam tapasztaltakra. Azóta 70%-os alkohollal törlöm le a bőrt, ha erős a viszketés és hámlás. Gyakorlatilag azonnal megszűnik a probléma, nyilván megdöglenek az atkák. Sajnos pár nap vagy 1 hét után meg kell ismételni, mert nyilván a petékből kikelnek az újabb állatkák, de legalább a köztes időben nincs gondom. Egyébként sokan már az orcákon jelentkező rosaceát is ennek az atkának tulajdonítják.
2015. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a probléma, hogy a mellkasomról indult, és már a vállamon is jelentkezett egy sebhelyszerű pontok

Elmenetem bőrgyógyászatra ahol dermatitisznek diagnosztizálta az orvos, felirt rá kétfajta krémet

Az egyik egyáltalán nem segit a másik meg csak ideig óráig

Sajnos mivel terjed a testemen a bőrbetegség ezért szeretnék valamit tenni ellene

2015. okt. 12. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a bőrbetegség igen makacs, s szerintem nem is gyógyítható meg véglegesen, csak tüneti szerekkel lehet kísérletezni...:( Ha nagyon durván terjed, akkor viszont ajánlanám, hogy nézzen meg egy Immunológus is.
2015. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a Diprosalic oldatot érdemes kipróbálni szerintem....(föl kell íratni, vény nélkül nem adják).
2015. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Diprosaliccal kenem de nem sokat ér, szerintem bőrátültetés kellene vagy lézerezés
2015. okt. 12. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!