Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Övem, kulcsom fémtárgyak...

Övem, kulcsom fémtárgyak vörös szúró kiütést okoznak - van erre valami megoldás? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 10:04
1 2
 1/11 intrepid ***** válasza:
Valamilyen fémre allergiás vagy. Ez leggyakrabban a króm szokott lenni. Gyakori ötvözőanyag, a verítéked kiold egy minimális mennyiséget, ennyi elég az allergiás tünetekhez. Kerüld a fémek viselését, (nehéz, tudom,) olyan fémtárgyakat viselj, amelyek nem okoznak ilyen tüneteket, (nincs bennük króm,) majd 5 év múlva nézd meg, hátha elmúlt az allergiád, néha el szokott.
2015. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
fémallergia
2015. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nekem inkább titániumnak tűnik, mert volt egy olyan órám.

De lehetek többfélére is sajnos.

Kulcsomat pl hova tegyem? Hogy ne fájjon, de pl. ne is lopják el?

2015. aug. 31. 10:58
 4/11 Niola Bes Xyrta válasza:
A leggyakoribb fém allergén a Nikkel. Egy egyszerű bőrteszttel kimutatható. Ma már a legtöbb jó minőségű termékekből kihagyják, de nagyon sokban benne van.
2015. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nikkelt tartalmazó ötvözetek ugyanezt a tünetet okozzák nálam is

a bőrömmel közvetlenül érintkező fém részeket színtelen körömlakkal szoktam bekenni

2015. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem karóra,farmergomb okozott ekcémát,azaz fémallergiát.Karórát nem hordok,ott a telefon,a farmergomb fölé ami a bőrömmel érintkezett,kis anyagot varrtam.

Kulcsról még nem is hallottam,hiszen nem fogod a nap 24 órájában.

2015. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

kulcs a zsebemben a vékony farmerzsebeken átütve a combomon éget és bedagasztja a bőrt.


Köszi az ötleteket Jók!

2015. szept. 14. 16:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha anyagon keresztül is allergiás vagy,azaz,amikor a zsebedben van a kulcs,az nagyon durva!!!Gondolom,voltál már orvosnál!!!!??????

A kulcscsomót beleteheted kis bőrtasakba,vásárokban szokott ilyen lenni.

Azt mondják a tudománnyal haladó orvosok,hogy mindenféle allergia,a gluténérzékenység előszobája.

Tehát el kéne hagynod a rozst,árpát,lisztet,cukrot és az ebből készült élelmiszereket,pl a sört,élesztőt,(az élesztőgombát árpán nevelik),stb.És persze vigyázni kell a keresztallergiára is.

Tartanál egy 6 hónapos diétát,ezalatt megfigyelhetnéd hogyan reagál a szervezeted.

Azt mondják,a glutén 1 év alatt ürül ki a szervezetből.

2015. szept. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt egy link,remélem segít. [link]
2015. szept. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt van még: [link]


[link]


Ez a legígéretesebb: [link]

2015. szept. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!