Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az egyik barátom halallergiás,...

Az egyik barátom halallergiás, és két hétig nálunk lesz. Azt mondta, szeretné megkóstolni a halászlevünket. Miket készítsek elő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hozza magával a gyógyszerét, de én azért szeretném tudni, hogy mi jó, ha kéznél van (mert ne adj' isten, elveszíti a gyógyszert, hasonlók). Plusz, mit lehet az allergiákról tudni? Nem vagyok benne annyira a témában, de felkészült szeretnék lenni.

2015. okt. 27. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkabb beszeld le errol :)
2015. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Halat ne adj neki akkor se, ha könyörög érte. Az allergia fokától függ, mire lehet számítani, de bele is lehet halni, nem játék.
2015. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az há!
2015. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy ehet-e egyáltalán az attól függ, milyen súlyos az allergiája. Ha csak kiütéses vagy lázas lesz, abba nem hal bele, te csak kálciumot tudsz beszerezni, a többi hatásos allergia elleni gyógyszer vényköteles.

Abban az esetben, ha súlyosabbak a tünetek - dagad, fullad stb - eszetekbe se jusson halászlével etetni!!! Nem játék.

2015. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem olyan súlyos. Csak kiütések, alacsony láz, de az is elég kellemetlen. Tehát kálcium, és mást nem tudok adni?

Egyébként nagyon sokáig próbáltuk lebeszélni, de hajthatatlan. :/

2015. okt. 28. 08:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Én inkább lebeszélném, akkor is. A kálcium önmagában nem elég, erősebb antihisztamint stb. tartalmazó gyógyszer is kell, ezek vényesek. A vény nélkül kapható Allegra, Claritine és társai nem elegendőek.
2015. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég veszélyes ezzel szórakozni. Egyébként nekem például hal allergiám van. A Balatoni pontytól és keszegtől nincs semmi bajom. A tengeri haltól befulladok.
2015. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, írtam már a kérdésben is, hogy hozza a gyógyszerét.

Ez csak arra irányult, ha ne adj isten történik valami, tudok-e segíteni neki valamivel. Már írtam, nem fullad be, csak kiütései lesznek és alacsony láza.

Amúgy már egy hónapja próbálom lebeszélni, de ő olyan ember, aki ha a fejébe vesz valamit azt meg is csinálja, szóval... Inkább felkészülök, amennyire lehet.

2015. okt. 29. 08:16
 9/10 anonim ***** válasza:

"...Egyébként nagyon sokáig próbáltuk lebeszélni, de hajthatatlan..."


Egyszerűen nem főzöl halat és ennyi. Lehet, hogy nem lenne semmi baja, de az is lehet, hogy igen. És a felelősséget neked kell vállalnod, mivel tudtad előre, hogy allergiás.

2015. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt mondta, ha nem mi főzzük meg, akkor étterembe megy enni. Akkor meg inkább mi főzzük meg, inkább nálunk legyenek a kiütései, mint egy étteremben, ahol tömérdek ember veszi körül. Nem szégyen, de biztosan kellemetlen.

Nem minden embert lehet lebeszélni arról, amit a fejébe vesz, ő pont ilyen.

2015. nov. 3. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!