Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Anyukák allergiás a korai...

EasyHUN kérdése:

Anyukák allergiás a korai virágzó fákra és nagyon viszket a szeme mit ajánlotok rá?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 18:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Anyukám
2016. ápr. 7. 19:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos én is küszködöm ezzel, de szerencsére találtam egy jó módszert. Lehet mindenféle allergiagyógyszerekkel próbálkozni, de nekem a szemviszketésre semmi sem használt.


1%-os sóoldatot kell csinálni (100 g vízbe 1 g só), azt egy kis pohárba önteni. A kis poharat (nagyon jó erre a felespohár) a szemhez szorítani, fejet hátrahajtani, és belepislogni a sós vízbe mindkét szemmel külön-külön. Ez olyan, mintha a tengernyi könnyed mosná ki a szemet, ezért nem csíp úgy, mint a csapvíz. Csak meg kell szokni, hogy ki bírd nyitni a szemed. Nagyon jó érzés a szemnek, én mindig megkönnyebbülök tőle. Ezt naponta többször kell, hogy az új pollenek is kimosódjanak belőle. Kintről érkezés után általában tanácsos megejteni.


Arra figyelj, hogy a só lehetőleg kisszemű legyen, rendesen oldódjon fel, hogy ne lásd a sódarabokat a vízben, és ha találsz a boltban olyat, ami nem jódozott és nincs benne csomósodásgátló anyag, akkor az a legjobb.


Ha anyukád sminkeli magát, úgy egy kicsit nehezebb, mert ettől bizony elkenődik a smink, és ha a szempilaspirál beleoldódik a vízbe az nem jó. Így reggel meg este még smink nélkül tudja megcsinálni, de szerintem ha nagyon viszket neki, megéri nap közben is lemosni azt a sminket...Esetleg patikában allergiára lehet kérni szemcseppet, de drágák és ugyanannyit érnek, mint a sós víz. Csak egy-két csepp nem járja át annyira a szemet, tehát nem az igazi.


Egyébként én ezt használom orrmosásra is, a Sinus Rinse

nevű orrmosó nekem nagyon bevált. Orrviszketés ellen, légúti allergiás reakciók ellen nagyon jó.


( [link]

2016. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 21. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!