Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez aranyér? Túl...

Mi lehet ez aranyér? Túl korai még, nem?

Figyelt kérdés
16 hetes kismama vagyok. Azt vettem észre körülbelül egy hete hogy állandóan viszket a végbélnyílásom. Tegnap jutottam el odáig hogy "megnézzem" és szerintem ez aranyér. Olyan mint egy nagyobb szem borsó olyan kis kitüremkedés. Utánna olvastam a neten és pánikba estem, hogy majd műteni kell stb. De igazából nekem a viszketésen kívűl semmilyen panaszom nincs. Egyátalán nem fáj meg semmi. Ez visszahúzódik magától vagy azonnal kezelni kell valamivel?

2016. ápr. 3. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:
hát kijött, sajnos.. Ez egy visszér, csak hülye helyen. Az egész keringés megváltozik a terhesség alatt, ezért nem "korai" Van akinek a lába lesz visszeres - pár hetesen, amikor a súly még 0. Utána jobb lesz, és egyáltalán nem biztos, hogy műteni kell.
2016. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni, csak rostdúsan kell étkezni a puha széklet biztosítása érdekében. Férfiaknál is előfordul, ráadásul már akár 20 éves kor körül is. Nagyon elterjedt panasz a népességben, tehát semmiképpen nem egyedi, az ilyen megjelenés többnyire magától is rendeződik. Ha magától nem szűnik meg, akkor még akár "házilag" is lehet kezelni, amikor ezeket a többnyire félig alvadt vérrel teli kitüremléseket a kéz két ujja között szét lehet nyomni és majd feloldódik természetes módon.
2016. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!