Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 éves vagyok és már menstruá...

10 éves vagyok és már menstruálok. Mit tegyek? Hogyan kezeljem? Tényleg kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 10:16
1 2
 1/13 Mindegy66 válasza:
51%
Változó, hogy kinek mikor jön meg.. Nem kell félni tőle. Nekem is ennyi idősen jött meg! Semmi baj nincs ezzel, fogd fel pozitívan, lehet, hogy hamarabb is fog elmúlni majd idősebb korodba..
2016. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy kétségbe esve? Minden nő menstruál, te hamarabb mint az átlag, ennyi. Nincs semmi gond ezzel.
2016. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Kicsit megnyugodtam.
2016. márc. 27. 11:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnélek megnyugtatni, mert semmi gond nincs azzal, ha 10 évesen menstruálsz. Valakinek korábban jön meg az átlaghoz képest és valakinek később.

Kezeld teljesen természetesen, hiszen a menzesz jelenléte is természetes. Ha természetes dolognak veszed, akkor a saját életedet könnyíted meg.

Beszélgetsz erről anyukáddal, mert biztosan lehetnek hasznos gondolatai, javaslatai feléd.

Használj betétet, amihez nem is olyan nehéz hozzászokni.

Két fő hozzáállás közül választhatsz:

-nem fogadod el ezt a helyzetet, tovább aggódsz kicsit vagy nagyon, kiakadsz, hagyod, hogy rossz legyen a közérzeted, betegségnek tekinted ezt az állapotot, hagyod, hogy a negatív közérzeted befolyásolja a gondolkodásodat, tetteidet vagy

- ha már megjött, akkor elfogadod, megoldod ez a helyzetet, hozzászoktatod magad a betéthez, természetesnek veszed, ha összevissza jön meg még pár évig és ekkor sem aggodalmaskodsz, tevékenykedsz, csinálod a dolgodat és ugyanolyan vidám maradsz, mint amilyen eddig is voltál.


Megjött 10 évesen. Egészséges vagy. Elolvasol erről pár cikket és éled vidáman az életed. Ennyi :)

2016. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Hmm pedig kislány vagy meg....puncid szorosodik ?
2016. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy éve szőrösödöm mindenhol és a melleim is elkezdtek fejlődni.
2016. márc. 27. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Milyen magas vagy ? Lehet hogy nagyon fejlett vagy es azért menstrualsz.


En ismerek egy 10 eves kislányt, de ő meg picike....

2016. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Szegény :( Ellene tenni sajnos nem tudsz, be kell építened a mindennapjaidba. Igaz, hogy orvosi szempontól normálisnak számít, de a fene se akar ilyen hamar "nagylánnyá" válni. Én 11 évesen kezdtem, szívesebben maradtam volna még pár évig gondtalan gyerek.
2016. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Én is 10 évesen kezdtem menstruálni, ugyanúgy kétségbe voltam esve, mint Te! Nem kell megijedni, hamarabb jött nálunk a nemi érés, ennek a menzesz természetes velejárója. Próbáld meg pozitívan felfogni: Te már nagylány vagy, míg a Veled egykorúak gyerekek...
2016. júl. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 földtűz válasza:
62%

Nem kell megijedni,a mai gyerekek előbb kezdenek menstruálni.A nagymamám 17 éves volt,amikor megjött neki először.Az anyukámnak 14 évesen jött meg az első.Nekem 13 éves koromban,a lányomnak 12 évesen,az unokahúgomnak 10 éves korában.Változnak az idők, az emberek, minden felgyorsul,a genetika is, ezért a mai gyerekek már mindent előbb csinálnak, mint a régi öregek.

Vigyázz magadra és arra,hogy kinek mit válaszolsz,nehogy bántsanak.Nem minden ember jószándékú.Nekem is van egy szép nagylányom és nagyon féltem őt a mai világban.

2016. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!