Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ti milyen ételeket fogyasztotok?

Ti milyen ételeket fogyasztotok?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta allergiás vagyok a tojásra tejre és a mézre, persze természetesen ezt fokozzák a piros gyümölcsök, a máj, füstölt dolgok,fűszerek, tartósítószerek, szója stb... amikor megtelítődik a szervezetem, akkor feldagad tőle az arcom és hasonlók. Most megpróbáltam elhagyni a gyógyszert, és csak olyan ételeket enni, amik teljesen biok. De elég nehéz a boltban bármit is találni amiben ne lenne olyan amit ne ehetnék. Aki hasonló betegséggel él tudna ajánlani recepteket könnyen elkészíthető ételekkel kapcsolatban? Az ilyen allergiás receptes oldalakon sosem találtam olyat amibe szintén ne lenne olyan amit megehetnék :D

2016. ápr. 24. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát én semmit se ehetek ami tartósítótt, egyéb adalékanyag van benne, szóval midnen kilőve. Tojás, füstölt, erjesztett dolgok szintén, szóját se, sok fűszert se, sok gyümölcsöt se bár abból úgy látom nem ugyanazt:D Szóval azt hiszem átérzem a helyzetet. Leírok pár kedvenc ételt, hátha meg tudod enni te is: besameles sajtos brokkoli (receptet egyikhez se tudok mert nem én főzök általában)

töltött padlizsán (szárnyas hús, fetasajt, sajt, plusz a padlizsán belseje és a héjában sütőben kell megsütni)

túrós tészta (nem tojásos tésztával természetesen)

karamellás dolgok (házi karamellából, mert ugye boltit nem ehetek. Pl karamellás tej, karamellás körte stb)

linzer süti tojás nélkül

zabkása, tejberizs, griz (olyan gyümölcs lekvárral eszem ami házi és nincs benne tartósító)

mindenféle főzelék ami olyan zöldségből van hogy ehetem

standard sülthús+rizs

töltött krumpli (szintén kiszeded a belsejét és azt raksz bele amit ehetsz és megsütöd)

gyömölcsmártás sültkrumplival és hússal


Igazából azt javaslom hogy legyél kreatív és találj ki új dolgokat, vagy ha van neve a betegségnek akkor arra keress rá hogy ahhoz receptek, vagy fb csoport hátha van és akkor ott tudnak ajánlani jó dolgokat.

2016. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
keres VEGÁN (nem vegetariánus hanem vegán) csoportokat, és tőlük kérdezd, hogy mit mivel és hogyan esznek
2016. ápr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!