Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől van ez? Lehet hogy...

Mitől van ez? Lehet hogy allergia?

Figyelt kérdés
Már nem először fordul elő és most kezdett el zavarni, hogy a fanszőrzetem leborotválása után kiütések jönnek a borotvált területre pedig hasznalok minden fele szert sőt még az arcszeszt is javasolták a borotválás végén de nem vált be. Bármilyen (értelmes) ötlet? Kép: [link]

2016. ápr. 25. 17:46
 1/3 anonim válasza:

A borotválás lekaparja a bőr legfelső hámrétegét, ezáltal az alsóbb réteg, ami sokkal érzékenyebb ki lesz téve a baktériumoknak.


1 - Borotváláskor is fertőtleníteni kell. Igen, az arcszesz használható ugyanúgy, mint arca, bár nem túl kellemes.

2 - Utána pedig tartsd tisztán. Az arcszeszezés után vegyél tiszta alsót rögtön.

3 - Aznap este fürödj meg alaposan és megint vegyél tiszta alsót fürdés után.


A borotválás után kb. 24 órán át a legérzékenyebb a bőr a baktériumokra. Ha a fenti három szabályt betartod a borotválás napján, valószínű, hogy nem lesz több gond. Utána már nem kell ennyire sokat foglalkozni vele, de a borotválás napján tényleg figyelni kell, mert el tud fertőződni. Nem valószínű egyébként az allergia. Egyszerűen csak érzékeny ilyenkor a bőr és tisztábban kell tartani.

Ajánlom egyébként a hajnyíró gép használatát nullással. Igaz nem vágja le teljesen simára, viszont soha nem gyullad be tőle a bőröd, mivel az nem kapar csak a szőrt vágja le! :-)

2016. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs hajnyíró gépünk, akkor azzal csinálnám.:)

Viszont fürdés után csináltam és utána is letisztítottam azt a területet, és természetesen tiszta alsóneműben mentem el aludni. Másnap éreztem a kellemetlen érzést ami 1 hét alatt elmúlik ugyan de irritáló.

Köszönöm a jó tanácsot! Örültem az értelmes válasznak!:)

2016. ápr. 25. 18:54
 3/3 anonim válasza:

Nincs mit! :-)

Érdemes egyébként fürdés előtt borotválni és nem utána.

Ha másnap reggel irritálódik a dolog, akkor mehet rá arcszesz. Ennyi elég szokott lenni nálam. :-)

2016. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!