Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Haspuffadás, gázképződés,...

Haspuffadás, gázképződés, erős fájdalom. Valamilyen allergia?

Figyelt kérdés
Elkezdtem diétázni és kizártam a liszt és tejtermékeket az étkezéseimből, hogy még hatásosabb legyen, de mivel ezt elég nehéz tartani így beiktattam egy csalónapot a hétvégéken amikor bármit ehetek (általában Vasárnap, de van, hogy Szombaton már nem bírom ki és aznap megtartom). Viszont az első hét utáni Vasárnap este nagyon rosszul lettem. A hasam felpuffadt, fájt, korgott és görcsölt. Egész este az ágyamban fetrengtem és nem bírtam vele mit kezdeni. Hányingerem is volt, gázképződés, hasmenés. Halálmon voltam, de Hétfőn már csak enyhe fájdalmam volt a hasamban és kicsit étvágytalan voltam (nem mintha ez meglepett volna akkora szenvedés után) Keddre elmúlt teljesen. Második hét Vasárnapján ugyanígy porul jártam. Meg is fogadtam, hogy nem is kell nekem csalónap meg biztos a hirtelen sok ételtől van, elszoktam tőle stb. Ezen a héten ma már nem bírtam így délben ettem egy kis sajtot majd utána sütöttem mézes kalácsot. Ezek után szinte azonnal jöttek a gondok majd már nem bírtam így kihánytam mindent ami bennem volt és ezek után pár percen belül jobban lettem. Igaz, hogy a hasam picit háborog még, de közel sem nem fáj annyira mint elötte és a puffadás is lejjebb ment. Van valami ötletetek, hogy mi lehet ez?
2016. ápr. 30. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Így, a pontos részletek hiányában nehéz a válaszadás. Annyi biztos, hogy a bélflóra összetétele alkalmazkodik az étrendhez és egy pár napig tartó valamilyen étrend után hirtelen teljesen más ételek kerülnek a gyomor-bél rendszerbe, ott nem kívánt erjedések is végbemehetnek. Ugyanakkor nem lehet kizárni valamilyen gyorsan lezajló vírusos gyomor-bél hurut fellépését sem, mert különösen ebben a tavaszi időszakban gyakran felléphetnek a légutakon bejutó, enyhe felső légúti tüneteket okozó vírusok, amelyeknek viszont a hasi kísérő tünetei sokkal kellemetlenebbek.
2016. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet irrátibilis bél szindróma (IBS). Vegyél Jutavit Probiotik Probiotik Pluszt és Degasint.
2016. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!