Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen egyéb étel allergia/érz...

Milyen egyéb étel allergia/érzékenység tünetei lehet a hasmenés és túlzott gázképződés?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy laktóz érzékeny vagyok, és már elég régóta nem nagyon eszek semmilyen tejterméket, kivéve mandula tejet -amiben se laktóz, se tejfehérje nincsen-,

de a tünetek mégis elő-elő jönnek.



2013. jan. 18. 00:38
 1/5 Eunomia válasza:
Többféle étel, vagy azokra való érzékenység is okozhat hasmenést vagy gázképződést, nem csak a tejtermékek. Ezeket ki kell tapasztalni. De a tüneteid utalhatnak valamilyen bélgyulladásra vagy a stresszes életmód következményei is lehetnek. Érdemes lenne orvossal kivizsgáltatni.
2013. jan. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És érdemes volna a kihipózott (bizony: hiány betegségekhez vezet, és mű-, vegykókkal kezelt és gén kutyult élelmiszereket amennyire csak lehet elkerülni.


Magyarországon különösen sok mérget és hitvány élelmiszert árulnak a multik és sok kis garázsboltos egyaránt.


Például Ausztriában jobb minőségű élelmiszereket lehet kapni, mint itthon. A "magyar" csoki például annyit sem ér, hogy lehúzzad a slozin. (Még a gengszter váltás előtt jó volt.)


Járj ki a piacra és vásárolj termelőktől. De vigyázz, ott sem mindenki szent. Vannak akik például a multiban bevásárolnak, utána meg átcsomagoltan a piacon vesztegetik jó pénzért!

2013. jan. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) A probléma az, hogy kint vagyok Amerikában, és nem tudok nagyon elmenni orvoshoz, mert a biztosító nem fogja kifizetni, mondván, h miért nem otthon mentem el orvoshoz ezzel. (igaza lenne)

Júliusban megyek haza, és addig nem akarom teljesen tönkretenni az egész bélrendszeremet.

2013. jan. 19. 00:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia ha allergia akkor glutén és mogyoró is kiálthat ilyen tüneteket
2013. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kiválthat *
2013. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!