Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz intolerancia - laktózme...

Laktóz intolerancia - laktózmentes diétával javulhat?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy laktóz érzékeny vagyok. Majd biztos elmagyarázza nekem a dolgokat a doki is, csak az még jó soká lesz, mire eljutok hozzá.


- Szóval, ez innentől már max csak rosszabb lesz, vagy ha ennek megfelelően táplálkozom, akkor esetleg lehet ebből valamennyire "meggyógyulni", javulhat a dolog?


- Esetleg ha nem figyelek annyira oda, hogy ne egyek laktózt, akkor súlyosbodhat az érzékenység?


- És egyébként az, hogy mennyire vagyok érzékeny rá - tehát hogy pl. joghurt, savanyított tejtermékek még beleférnek-e, vagy a legkisebb mennyiségben laktózt tartalmazó dolgokat is el kell hagynom -, kideríthető-e valamilyen vizsgálattal, vagy csak a tapasztalatokra támaszkodhatok, hogy mitől nem puffadtam még, mitől már igen?


Köszi a válaszokat! :)



2016. okt. 13. 23:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Fogyasszál laktózmentes termékeket.
2016. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!