Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejfehérje vagy tejcukor...

Tejfehérje vagy tejcukor intolerancia?

Figyelt kérdés

Honnan lehet megtudni, hogy melyik lehet a baj? Ahogy látom egyes genetikai tesztek, vagy a H2 kilégzés is "csak" a laktózra megy rá. Nincs olyan, ami a 2-t egyszerre vizsgálja?

Igazából a genetikai vizsgálat felé hajlok, amiben otthon is le lehet venni a mintát.



2016. nov. 16. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én születésemtől vagyok mindkettőre allergiás. Ha csak saját magad szeretnéd tudni, nem az adó, a pénz miatt, akkor letesztelheted magad otthon akár úgy, hogy veszel laktózmentes terméket, ha attól is bajod lesz akkor biztos lehetsz abban, hogy mindkettőre érzékeny vagy.


Engem nem ki-be lélegeztetni akartak hanem egy 3 órás vizsgálaton kellett volna részt vennem, vérvételek, meg tejes cuccot akartak itatni etetni. Én meg nem akartam az intenzíven kikötni úgyhogy nem vállaltam be a vizsgálatot.

2016. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:

Egy ideig fogyassz lektózmentes termékeket és ha akkor is baj van, a fehérje a ludas.

Amúgy ez a kilégzős teszt ugyanaz, mint amit az előző válaszoló írt, csak a legutolsó része maga a lélegzés. Először meg kell inni a tejes cuccot, utána várni x időt és aztán kell belelélegezni a gépbe, ami méri a kilélegzett H2-t. Nekem megcsinálták, csak sajnos többször ki kellett rohannom a wc-re, mert igencsak kellemetlen tüneteim vannak a tejtől.

2016. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!