Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Megállapítottak tejfehérje-érz...

Megállapítottak tejfehérje-érzékenységet a 10 éves lányomnál. A tejet nem bírja, de a joghurtot és egyes sajtokat igen. Más állapotú a tejfehérje a tejben, mint a tejtermékekben?

Figyelt kérdés
2016. dec. 5. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Joghurtot, sajtot, tejfölt tudok enni, tejből max. 1 pohárral, különben lefoglalom a wc-ét hosszútávra :)


Biztos, hogy tejfehérje allergiája van és nem laktóz?

Csak mert a tejfehérje allergiánál minden tejtermék panaszt vált ki, léaktóz érzékenységnél nem, mert bizonyos tejtermékeknek jóval alacsobnyabb a laktóztartalma.

2016. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, biztos. Laktózt már nem is néztek, mert ennek a terhelésére tele lett kiütéssel.
2016. dec. 5. 23:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Joghurt, kefir, sajt, túrókrém, túró rudi: Ezek tehéntejből készülnek. Ugyanolyan tejfehérje van bennük. Nincs olyan, hogy ezek “más fehérjék” lennének. Aki tejfehérje allergiás, ugyanúgy rosszul lesz tőlük.

Szóval vagy félre nézte a doki azt az adatot vagy nem tudom de akkor ezeket sem bírná. A másik lehetőség hogy még nem durvult el annyira az allergiája hogy azok is ártsanak bár ez kicsit furcsa. Ha lehet azért ne add neki ezeket a kajákat mert hirtelen történhet baj.

2016. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem érdemes hinni az ilyen megállapításokban. Ha a tejtermékeket bírja akkor a tejtől sem lesz baja, még a legrosszabb esetben is csak hasfájás és hasmenés lesz a mellékhatása. A tejtől sokaknak megfájdul a hasuk, hasmenést is szoktunk kapni bizonyos kajáktól, vagy éttermekben, de ha jól esik, akkor egészséges, azt a lány majd eldönti mi esik jól vagy mit érdemes kihagyni.
2016. dec. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
valami itt nagyon nem stimmel, mert ugyanolyan fehérje van benne. az is egy érdekes dolog, hogy akkor a laktózt megse nézik. olyan mintha elvinne valaki egy tv t szerelőhöz talál egy rossz alkatrészt kicseréli de még van másik 3 ami rossz és így semmivel se lett előrébb az ember. én ilyen példákban tudok gondolkozni:D
2016. dec. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A tejet meginni sem tudom, már a szagától is öklendezek. lekellene nyelnem tuti sárgaságot kapnék. Ellenben minden egyéb más tejtermék jöhet, azonban mindegyiktől vannak problémáim.
2016. dec. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem és a gyerekeimnek is tejfehérje-intoleranciája van. Ez különféle tüneteket okozhat. Nekem a tejtermékektől hasmenésem lesz, tejből, tejszínből ehhez elég pár kanálnyi, a savanyított tejtermékekből többet is elbírnék, de nem eszem őket, mert nem akarom tönkretenni a vékonybelemet.

A natúr joghurtban és kefírben emésztést segítő mikroorganizmusok vannak, emellett nincs bennük sok fehérje és semmi laktóz, ezért általában ezek a legkevésbé problémásak. Van, aki a zsíros tejtermékeket (vaj, sajt) tolerálja jobban, mert sok zsír társaságában javul a fehérjék emésztése.

A kisebbik fiam babakora óta ekcémás lesz a tejtermékektől, és szemgyulladásra hajlamosítja. A nagyobbiknak szorulása és visszatérő fülgyulladása volt tőlük. Nekünk jobb nélkülük, tej nélkül is van élet...

2016. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a szívemet basztatja így vele együtt a vérnyomásomat is. Nem egyszer lettem tőle rosszul sokszor esett le 70-80 közé.
2016. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Probaljatok meg felforralni a tejet,utana nyugodtan lehuthetitek! Nekem ez bevalt kazein erzekenysegre.
2016. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kazein erzekenyseget allapitottak meg. Az orvos azt javasolta,hogy forraljam fel a tejet,mert ugy tavozik belole. Nekem bevalt:). Sajnos a mai vilagban a sok adalekanyag es ilyen olyan eljarasokkal befolyasoljak a tejtermekeket. Ezert lehet,hogy azt azert birja. Ez csak az en velemenyem. De egy biztos: nincs tobbfele feherje a tejben
2016. dec. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!