Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen vizsgálatra kellene...

Milyen vizsgálatra kellene menni köhögés esetén?

Figyelt kérdés

1,5 éve a barátomnál lakom (ő pedig a szüleivel) az egyetem miatt. Az anyukája sajnos láncdohányos és a lakásban szívja télen-nyáron. Én pedig amióta ott lakom, folyamatosan folyik az orrom, viszket a szemem/torkom és köhögök. A köhögés a legrosszabb, mert nyilván akkor sem múlik el, mikor hazautazok hétvégenként, vagy van, hogy már csak 2-3 napokat vagyok ott ez miatt.


Olyan, mint ha a tüdőm megtelt volna trutyival és nem bírnám felköhögni, úgy krákogok már, mint egy cigis, pedig sosem szívtam és a lakásban is próbálok 1 szobában maradni, ahova kevésbé megy be a füst.


Anyum el akar küldeni tüdőszűrőbe, de nem látom értelmét, mert ott csak megröntgeneznek, azon sok minden nem fog látszódni szerintem, hisz nem tüdőgyulladásom van.


De akkor hova lehetne elmenni kivizsgálásra menni, h elmúljon a köhögés? még 4-5 hónapot ki kell így bírnom ott náluk, utána tudunk csak költözni külön, de félek ez a köhögés utána sem fog elmúlni, hogyha nem kezelem vhogy.


2017. febr. 13. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

De igaza van anyukádnak. A tüdőszűrön nagyon sok minden látszik. És valóban, ez szinte olyan, mintha te dohányoznál. A passzív dohányzás fogalmát gondolom, te is hallottad már.

Szerintem háziorvoshoz kéne elmenni és majd ő ad mindenhova beutalót, ahova kell még.

Egyébként mivel tudod, hogy mi az ok, ezért azt kell megoldani. Inkább lennék koliban, mint dohányos lakásban. Ezt a barátodnak is meg kell értenie. Mondom ezt úgy, hogy időnként én is elszívok egy-két szálat. De lakásban sose dohányoznék.

Nagyon durván dohányozhatnak, ha már rajtad is ilyen látható, hallható hatása van.

2017. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én már végeztem az egyetemmel, csak a barátom jár oda még + okj-t csinál és dolgozik, tehát ha találkozni akarunk, akkor csak úgy tudunk, hogy én megyek hozzájuk, mert másik városban lakunk. Ilyenkor maradok pár napig. Most az elmúúlt 1-2 hónapban sokszor kimegy anyukája az udvarra, ha én ott vagyok, de azért az idő nagy részében a saját szobájában csinálja, ami azért baj, mert ha kinyitja az ajtót ugyanúgy kijön, és lehet ez már mániákus utálat, de reggel pl. felkelek rá ha megérzem a cigiszagot, mert annyira utálom. Gy egy fokkal jobb a helyzet, h nem érzem állandóan, de azért még mindig köhögök.


De mit tud látni a röntgenen? Max. egy foltot, ami a régről maradt tüdőgyulladás nyomai lehetnek, többet szerintem nem

2017. febr. 13. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem, sok mindent lát. Szerinted minek kéne a dohányosoknak gyakrabban menni? Pont azért, mert náluk nagyobb a rizikó, hogy valami elváltozás lesz.

Szerintem menjen a barátod hozzátok. Hétvégén gondolom, nincs egyetem.

2017. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
egyetem nincs, de okj van hétvégén. Semmiképp sem tud ő jönni, mert a vasárnap kivételével egyik napja sem szabad, nyilván akkor nem fogom elráncigálni államvizsga időszakban.
2017. febr. 13. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Első körben fül-orr-gégészet, nem kell beutaló. Ha ott nem találnak semmit, ők továbbküldenek, beutalnak más vizsgálatokra.
2017. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tüdő gyógyászat hatásköre a dolog főleg ha paszív dohányos vagy


Amúgy én nem laknék ott vagy a maminak meg kéne mondani hogy legyen tekintettel legalább a fiára ha már a fia barátnőjét lesz@@rja.

2017. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!