Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha laktóz érzékenység gyanúja...

Ha laktóz érzékenység gyanúja miatt a háziorvos javallja az allergia tesztet, fizetnem kell érte?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 19. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Laktoz erzekenyseget sima gasztroenterologian is tudjak vizsgalni hidrogen kilegzes teszttel.

Ha kapral beutalot ilyenre, vagy esetleg barmilyen allergia teszre, akkor nem fizetos. Ha csak mondta hogy erdemes lenne kivizsgaltatni es magan uton mesz, akkor termeszetesen fizetni kell erte.

2017. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ma kellett székletmintát adnom, de szinte biztos volt a doki hogy nem gyulladás vagy hasonlók. Azt mondta hogy ha megjön az eredmény, ad beutalót a gasztroenterológiára TÜKRÖZÉSRE. Ezt nem igazán értem, ha szerinte a tejtől van, akkor miért nem tesztre ad beutalót?

SZTK-ba megyek mindenféleképp.

2017. ápr. 19. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Szekletmintaban bakterologiat neznek, esetleg vert. Gyulladas ilyesmi rutin laborbol is kiderul.

Bakterialis fertozes eseten antibiotikumot kapsz.

Haxiorvos szerintem direktben nem ad beutalot tukrozesre, hanem csak gasztroenterologushoz, es majd O eldonti hogy hogyan tovabb. De gasztros dokihoz meg altalabban kell a labot, hasi uh stb.

2017. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a tükrözésre a gasztroenterológus tud beutalni, ha szükségesnek látja. Ha ételallergiád van, meg szokták nézni a nyombél biopsziáját, mert látszik rajta az irritáltság. De ezt inkább csak akkor, ha nem egyértelmű teszt alapján, hogy mire vagy érzékeny / allergiás.
2017. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ad beutalot gasztrora akkor ott ingyemes tb alapu, de nem annyira alapos a vizsgalat nekem ott negativ lett a laktoz elmemtem maganuton (5000ft)es kiderult h velem szuletett laktozintoleranciam van es tehentej intoleranciam szoval a gasztron meg nen tudtak megallapitani es egy kicait felrekezeltek....
2017. ápr. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma visszamentem, nincsen semmi fertőzés/gyulladás így kaptam beutalót DE szerinte allergia tesztre nem tud beutalót adni, az allergia csak tükrözéssel állapítható meg.

szerintem itt valami nem stimmel!

2017. ápr. 26. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia kiderült mi volt a gond?

Nagyon meg vagyok lőve most én is.. Soha semmi bajom nem volt emésztésileg, de egy hónapja megy a hercehurca, gyakori lágy széklet, kiütések a számban, intoleranciára gondolnak, de nem rendel a gasztró még ki tudja meddig.. Gondolkozom végezzek-e ilyen átfogó magántesztet, csak hát ja elég drága. Még a 46 paneles is 30 ezer körül van.

2020. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!