Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet hogy csak egyszerre sok...

Lehet hogy csak egyszerre sok volt a megivott tej mennyisége vagy laktózérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Nem igazán szoktam tejet inni,a barátom iszik abba szoktam belekortyolni,illetve joghurtot sokszor fogyasztok(ő 2,8%-os Cserpes tejet iszik,tehát az igazi tej,én viszont müzlihez vagy bármihez is mindig 1,5%ös bolti tejet fogyasztottam,általában a legolcsóbbat). Nagyon régen(kb fél éve vagy még több) ittam utoljára kakaót,valamelyik nap viszont megkívántam és emgittam egy fél literes Mizo Top kakaót kb 10 perc alatt. 2-3 óra múlva felpuffadt a hasam,pár órát úgy is volt,aztán elmúlt. Más tünetem nem volt. Szerintetek csak egyszerre sok volt az elfogyasztott mennyiség mert nem szoktam ilyet inni vagy ez laktózérzékenység lehet? (egy banánt ettem mellé,nem tudom ez befolyásoló tényező-e). Semmiféle ételallergiám nincs és nem is volt egyébként. 20/L
2017. ápr. 28. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyszerre fél liter tej a gond.
2017. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szervezeted nem volt felkészülve ennyi laktózra egyszerre. Ha eddig nem volt gond, akkor lassan, egyre több tejjel indukálható a laktáz-enzim termelés, de az is lehet, hogy egyszerűen csak néhány deci tejnek megfelelő laktózt tudsz megemészteni. Kérdés, hogy akarsz-e továbbra is nagymennyiségű tejet inni egyszerre, ha nem, akkor felejtsd el az egészet.
2017. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!