Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van e esetleg valaki, akinek...

Van e esetleg valaki, akinek betagadt már az egyik ujjperce? Vagy van e valaki, aki ért a témához és tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Előzmények: 15 éves vagyok. Nemrég új orvost kaptam, aki egy vérvételt csináltatott, hogy a későbbiekben lehessen mihez viszonyítani ha valami betegségem lesz. Amikor a vérvétel készült, kissé beteg voltam. Az eredmények szerint súlyos vashiányom van, és vérszegénység alakult ki. Az orvos Maltofer fol-t írt fel. Szedem is már két hete. Viszont amióta szedem néha azt tapasztalom, hogy mindkét kézfejem néha kivörösödik. Az ujjaim pedig néha bedagadnak. Néha ugyanez megtörténik a lábfejemmel is. Ez így önmagában még nem lenne olyan nagy probléma, mert néha előjön néha nem. Az orvos szerint vagy allergiás vagyok a gyógyszerre vagy valami gyulladásos betegség okozhatja. De ezzel még úgyahogy együtt tudok élni, viszont ma valami különös történt...


Kint voltam az utcán és sétáltam, amikor észrevettem, hogy a jobb kezemen a gyűrűsujjam alsó ujjperce bedagadt. A kézfejemen pedig itt-ott kisebb vörös foltok is vannak. Ami esetleg fontos lehet, hogy ilyen még nem fordult elő. És csak a jobb kezemen jött ki. Nem fáj, egyáltalán csak kicsit kellemetlen. Viszont az interneten rengeteg szörnyűséget olvastam ilyesmiről, többek között az Sokizületi Gyulladásról. Viszont olvastam olyat is, hogy csak túlterhelés miatt vagy növésben vagyok... stb.


Mit gondol, mire utalhat? Aggódjak e?



2017. máj. 6. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az orvossal kellene megbeszélned.

Amit nem értek, hogy ha említetted neki, hoyg problémáid vannak a gyógyszer szedése óta, akkor hogyhogy nem vizsgálta meg az okát, illetve nem írt fel másik fajta gyógyszert!

Szerintem hétfön legkésöbb menj el hozzá, és mutasd meg ezeket - ha megint elintézi egy legyintéssel, akkor menj be az ügyeletre, hoyg ott nézzenek utána a dolognak.

Emellett ebben az esetben keress másik, normális orvost!


De a Maltofer fol mellékhatásai közt ilyen tünetek nem szerepelnek, vagy nagyon ritka eset nálad, vagy más az oka - de mindenképpen ki kell vizsgáltatni.

2017. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!