Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz érzékenység lehet?

Laktóz érzékenység lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már egy ideje jobban figyelem magam, hogy a tejtermékek fogyasztása után rosszullét és hasmenés jelentkezik nálam. Kb. egy fél éve jelentkezett ez a probléma, de akkor még nem annyira figyeltem oda rá, ugyanis a termék elfogyasztása után nem mindig jelentkeztek a tünetek, így egy-egy alkalmat betudtam valami vírusnak, vagy csak, hogy ez most "átment" rajtam.

A napokban viszont mostmár egyre erősödnek a tünetek, de nem akarom röktön a laktóz érzékenységre fogni. Egyébb vírusos betegségre számítok, de azért kérném a véleményeteket, mit gondoltok erről?


A válaszaitokat előre köszönöm!



##laktóz ##tej #tejtermékek ##tejcukor ##tejallergia ##tejérzékenység
2017. máj. 20. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A rosszullét, hasmenés laktózérzékenységet jelez. Próbálj szedni pár hónapig probiotikumot, és csak laktózmentes tejet, tejterméket egyél.
2017. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom hogy szedj valamit is ha laktózérzékeny vagy! Velem is szedettek minden szarságot és már ott tartok, hogy szinte semmit nem tudok megemészteni. Nem csak a tej, de a vajak, sajtok, még a margarinok is megfosatnak.

Egyet lehet tenni, kerülni kell a nagyüzemileg gyártott kajákat, még az alapanyagokra is figyelni kell! Ez mellett még kerülni kell a káliumozott sót, minden olyan ételt, amiben nem ellenőrizhető a só minősége. A nyersen való táplálkozás irányába kell fordulni!

2017. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!