Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás lehetek a ricinusola...

Allergiás lehetek a ricinusolajra?

Figyelt kérdés
Vettem a dm-ben, mondván, megnövesztem a hajamat, szempilláimat. Aggódtam, mert hipochonder vagyok és a ricinus a legveszélyesebb méreg a világon, de úgy olvastam, amit árulnak, az már nyilván használható, és nem található benne méreg. Namost olyat is olvastam, hogy ritkán allergiás reakciót azt okozhat, szóval ma éjjel kipróbáltam egy kicsit a kezemen, nem történt semmi percekig, szóval feltettem a szempillámra (bár azt írtak, szembe ne kerüljön). Utána megijedtem, hogy mi hogyha pont az enyém mérgezô, viszketett is az a kezem, amelyiken allergia-próbát tettem. Szétdörzsöltem, és végig ilyen apró pici piros foltok alakultak ki, nagyon megijedtem, hogy ez már a vég. Hidegvíz alá tettem, majd magától pár perc után elmúlt. Ez most mi lehetett? A másik kezemet is direkt megdörzsöltem, hátha csak ennyire érzékeny a bőröm, és az is kipirosodott, de nem láttam, hogy ilyen pöttyszerűen, talán egy kicsit.... fura, mert percek után már nyoma sem volt. Mi a véleményetek?
2017. jún. 29. 07:10
 1/1 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy csalánkiütéseket stressz is okozhat. Valszeg megijedtem.
2017. jún. 29. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!