Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan vészelitek át a parlagf...

Hogyan vészelitek át a parlagfű szezont?

Figyelt kérdés

Itt van ismét az allergia szezon. Eldugult vagy éppen csepegő orrok, viszkető, könnybe lábadt szemek, tüsszögés, taknyolás, köhögés, krákogás, bőrviszketés, kinél mit idéz elő...


Nektek milyen kúra vált be? Orvosságok, medicinák, gyógyszerek? Esetleg gyógynövények, tinktúrák, főzetek, inhalálás valamivel?



2017. aug. 22. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kétnaponta hajmosás tiszta vízzel, ha hazaértem valahonnan, azonnal kifésülöm a hajam, és gyakran cserélek párnahuzatot is. Figyelek arra, hogy az orrom lehetőleg tiszta legyen, naponta finoman kimosom vízzel (nem túl mélyen). ez sem garancia, de talán így egy kicsit könnyebb.

Állítólag jó még rá sós vizes orrmosás és az általános immunerősítés is (vitaminok, probiotikumok, intenzív sport)

2017. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Xyzal-t szedtem,nem volt rossz.

Orvossal írattam fel Aeriust,ez még jobb..Torokviszketés miatt próbáltam ki.

Néha van orrfújós napok,orrdugulás amik rövid ideig tartanak,így tűrhetőbb is.Szemviszketés is hol van hol nincs.Ha muszáj,akkor szemcsepp.(Allergodil)

Tüsszögni inkább csak reggel felkelés után sikerül,bár van mikor akkor se,csak érzem az ingert rá.Aztán elmúlik mosakodás stb után.

Minden reggel veszem be a gyógyszert.

Ha úgy érzem,akkor tengervizes orrspray-vel kitisztítom az orrom,jót tesz nekem..

Előtte Allergodil orr spray-t használtam,nem rossz,de reggelre jobban kiszáradt az orrom,erősebb volt az inger a tüsszögésre is így. És ha elkezdődik,akkor nehezen marad abba......torkom is kiszakad,annyira kellemetlen!

Egy biztos,gyógyszer nélkül katasztrófa lenne,így is évekig anélkül viseltem az allergiát...


Most vettem parlagfű olaj kapszulát.Majd kipróbálom szezon után,mert hallottam,hogy valakinek következő szezonra enyhítette a tüneteit,vagy el is múlt... Kipróbálom és meglátom jövő Augusztusba ért-e valamit.

2017. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!