Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékeny lennék?

Laktózérzékeny lennék?

Figyelt kérdés

Nagyjából két évvel ezelőttig teheneket tartottunk, amiknek a frissen fejt tejét probléma nélkül képes voltam elfogyasztani. Mostanában viszont ha megiszok egy tartós tejet lufivá változom. Eddig arra gyanakodtam, hogy valamelyik tartósítószerre, színezékre, ízfokozóra vagy ezekhez hasonló, nem oda illő dolgokra lehetek allergiás. Viszont most, a karácsonyi időszak alatt, úgy jött ez a felfúvódás, hogy egy korty tejet sem fogyasztottam, csak tejterméket, mint a tejszínhab, amikkel eddig sosem volt probléma.

Könnyen elképzelhető, hogy a mostani állapotomat és a tartós tejben lévő akármire való érzékenységemet két teljesen eltérő dolog okozza. Viszont aggódom, a gyanúsan egybevágó események miatt.



2017. dec. 30. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű igen. Ez a laktóz érzékenység csak úgy jön. Felnőtteknél gyakoribb.
2017. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én is erre gyanakszom saját magamnál pont. Pedig korábban sose volt vele bajom.

Megkérdezhetem, hogy mit értesz pontosan azalatt, hogy "lufivá változom". Elgázosodsz , tehát sokat pukizol?

Mert nekem sajnos ez a problémám, de nem tudom, hogy a tej okozhatja-e ezt.

2018. jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, elgázosodom.
2018. jan. 3. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!