Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hisztamin intoleranciája...

Hisztamin intoleranciája kinek van még? Ti mit hagytok ki az étrendből?

Figyelt kérdés
most jött meg a vérem, hogy intoleranciám van a hisztaminnal szemben, eddig csak a mandarin, bor, pezsgő okozott gondott. ezekben 100%-ig biztos vagyok,viszont sokszor olyantól is kipirosodom amitől máskor nem szoktam, szóval nagyon változékony. ti hogy viselitek?
2018. jan. 15. 14:51
 1/6 anonim válasza:
Szia, kiderült hogy nekem is ez van. Nagyon rossz, csalánkiütéseim vannak, fulladás, hidegrázás, fogyás, hasi görcsök, telségérzet, puffadás és még sorolhatnám. A hasi panaszokra sokat segit a Daosin nevü enzim, evés elött kell bevenni. Nem tudok sajnos sokat arrol hogy mit lehet enni és mit nem, sok tanács van a neten, próbálgatni kell hogy kinek mit bír a szervezete.
2018. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van, de nekem nem rögtön van reakcióm az ételre amit eszem, szóval fogalmam sincs igazán mi rossz. Vannak hisztaminban gazdag, hisztaminban szegény s hisztamin felszabadító ételek, de ezeknél is van vita néhol, hogy mi mi és egyénenként teljesen más hogy kinek mi okoz gondot. Meg van hogy valami csak valamivel együtt okoz gondot és magában nem. Szóval sajnos nincs nagyon olyan lista hogy mit ne egyél és akkor jobban leszel mint a gluténnál vagy a laktóznál.

Az meg a másik, hogy több helyről is hallottam már, orvostól is, hogy együtt jár valami más intoleranciával is a histamin, pl fruktóz, glükóz, glutén, stb. Szóval lehet arra se árt tesztelni ha nem javul a helyzet. Nekem pl nem igazán javult attól hogy próbáltam alacsony hisztamin tartalmú kajákat enni, persze lehet azért nem mert nekem az épp nem jó amit az egyik lista jónak mond, ki tudja, én nem az biztos:D Szedek antihisztamint, minden nap, lassan három éve, a kezdeti helyzetnél jobb a dolog, de nagyon hullámzó és kezd kevésbé hatni a gyógyszer, mert hozzászokik a szervezetem az adagot meg nem szeretném emelni. Dao-t (előbb említett daozin enzim) is szedtem csak néha bűnözősebb ételek előtt, meg kb két hónapon keresztül minden nap is, de az se mulasztotta el teljesen a tüneteket. Bár az intenzív kúra valamennyit javított a helyzeten. Olyanokat is olvastam meg hallottam, hogy szoros összefüggésben van a hisztamin intolerancia a bélflórával, bélben található jótékony ezzel azzal (nem vagyok otthon annyira a biológiai kifejezésekben sajnos:D) szóval elméletileg azzal is lehet rajta javítani ha megtalálod neked mi hiányzik vagy mivel van gond és azt pótolod, de ugye ezt kivizsgálni se túl egyszerű. Meg igazából mindenki mást mond, többféle okozója is lehet az egésznek, igazából teljes káosz az egész:D Orvosok nagy része nem is hallott róla, legalábbis amikor én próbáltam rájönni mi a bajom akkor a sokadik helyen tudtak bármit is mondani, de egy évre rá amikor visszamentem ugyanahhoz a dokihoz teljesen mást mondott mint egy évvel azelőtt:D Ami az én esetemben biztos és ez szerintem általános (az bizonyított hogy a stressz hisztamint szabadít fel), hogy a stressz befolyásolja nagyon erőteljesen a dolgot.

Amúgy összegezve én kb tengődök ezzel, elég sok gyógymódot próbáltam és elég sok félét, de igazán semmi se segített, vagy hosszútávon nem segített. Van hogy jobban beletörődök hogy ez van és valószínűleg egész életemben ez lesz, van hogy teljesen megtör.

2018. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Elsö vagyok, leírnátok hogy milyen tüneteitek vannak általában? Volt már esetleg valamilyen komolyabb rosszullétetek? Anafillaxiás (allergiás) sokkot is lehet kapni szerintetek ha mondjuk nagyon sokat megeszek valamiböl aminek magas a hisztamin tartalma? Ettöl eléggé félek.
2018. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, aranyosak vagytok!

Nálam is a hasi görcs, hasmenés is jellemző. Többször voltam vele orvosnál,bélktukrozesen, gyomortukrozesen es sehol nem találtak semmit, szóval valszeg ez lesz a kiváltó ok.

Ti nem tapsztaltatok a kezeiteken piros foltot amik viszketnek?

2018. jan. 19. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem csalánkiütésem lesz ha izzadok. De minimálistól is, nem kell csatakokban folyjon. Úszásnál is, de egy sima porszívózásnál is, vagy nyáron elég ha kimegyek a házból. Sőt mostanában a hidegtől is kijön, bár kicsit máshogy. A hidegtől jövő mindig feldagad és fáj, a melegtől jövő meg viszket és néha ég. Emésztési panaszaim nem igazán vannak. Van persze hogy fáj a gyomrom és hasonlók, ami valószínűleg ettől van, de nem olyan sokszor fordul elő hogy ez igazán zavaró tünet legyen. Meg a fejem is sokszor szokott fájni, de az az időjárástól is lehet nem csak ettől.

2-es válaszoló voltam:)

2018. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen és nekem nem volt ilyen allergiás rohamom, de hallottam olyanról akinek volt, bár nem csak attól hogy valamiből sokat evett, más is volt mellé ami neki előidézi a tüneteket. Velem csak olyan volt, hogy fizkailag jobban megerőltettem magam és közben stresszes helyzetben is voltam és utána nem csak kiütéses lettem, hanem fizikailag, mentálisan is elég rosszul éreztem magam utána órákig. Nagyon elgyengültem, elment minden energiám, szédülni kezdtem, nagyon tompa lett az agyam, stb. Egy másik esetben ugyanez megvolt, csak jött mellé még hidegrázás is. És nem múlt el a kiütés a szokásos kb fél óra alatt, hanem kb másfél órán keresztül még midig látható volt.
2018. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!