Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diéta alatt szendvics helyett?

Diéta alatt szendvics helyett?

Figyelt kérdés

Az egészséges fogyáshoz nagyjából 1600 kalóriát kéne bevinnem naponta.


Iskolába járok, szendvicset szoktam vinni, de soknak érzem ezt a kalóriamennyiséget a szendvicsek miatt. Mivel tudnám helyettesíteni?


2018. márc. 20. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én koprovit kekszezni szoktam, két darabot összeragasztok ömlesztettt vagy kocka sajttal, és ebből viszek egy párat.

De szeretem a puffasztott rizs- vagy búzaszeleteket is, ebből 1 db kb. 35 kcal, pár darab simán belefér, a szendvicsbe való alapanyagokkal, felvágottal, zöldségekkel ezt is lehet enni.

2018. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vigyél teljes kiőrlésű tönkölybúzából készült kenyérben szendvicset, ebből fele is elég, mint a fehér kenyérből, mert nagyon laktató és még egészséges is.
2018. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: Feleannyi kalória hogy lenne már elég? Lehet, hogy van, akire misztikus hatással van a rost, hallottam már ilyet, de azért ez nem általános. A családomban nulla laktatásbeli különbség van a fehér és a tk között (én pedig különösen extrém vagyok, fél kiló tk kenyér sem laktat kicsit sem, próbáltam).

Persze a lassabb felszívódás jó, meg lehet próbálni s tk kenyeret enni az előnyei miatt (bár szerintem még jobb elhagyni a kenyeret, de nyilván nem mindenkinek lenne az életszerű).


Személy szerint inkább tojást vinnék, túrót vagy effélét, mert engem sokakhoz hasonlóan a fehérje laktat, de persze ha téged, kérdező, a szénhidrát, vagy ennyi fehérje neked már nem fér bele, az más. Neked kell tudnod, mi laktat jobban adott kalóriában, fókuszálj arra. Sokféle ételt vihetsz dobozban, nem kell szendvicshez hasonlatosnak lenni.

Én azért szendvicsnél is rámennék a fehérjére, egyesek beleraknak egy szál vékonyka felvágottat, na az kb. semmi fehérje.

2018. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! Sajnos már több mint 10éve szendvicsekkel járok iskolába, ezért reggel nemhiszem hogy mást is meg tudnék enni.. Mondjuk megszokás kérdése. Nagyjából 5-10percem van enni, melegítésre nincs lehetőség, ezért a tojás nálam kilőve, mert azt kb. instant hánynám ki.


Esetleg még azt tudom csinálni, hogy 6órakor,mielőtt elindulok, akkor eszek valami laktatót. Zabot, egyéb müzliket már próbáltam, ugyan olyan éhes leszek 9órakor,mint ha nem is ettem volna semmit. Erre valami tipp?

2018. márc. 20. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!