Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Asztmás vagyok. Tényleg igaz,...

Niceszisz kérdése:

Asztmás vagyok. Tényleg igaz, hogy megfelelő diétával megszűnhet az asztma? Nemcsak a rohamok, hanem maga a betegség?

Figyelt kérdés

Ne egyél cukrot, lisztet, tejet. Diétázz, egyél tejtermék mentesen.

Valaki tud nekem értelmes linket bemásolni a gyomor és a tüdő közötti kapcsolatról?



2018. júl. 12. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos nem tudom hány éves vagy és mióta áll fenn a betegség, de ezek lehetnek az okai:


Az asthmának különböző típusai vannak.

- Lehet genetikai hajlamod van rá. Ekkor jelentkezhet olyan allergének hatására, mint por, pollen vagy esetleg étel.

Ha étel okozza értelemszerűen a diéta az, hogy elhagyod azt, más nem fog kigyógyítani belőle.

Különben bronchodilatátorokkal kezelhető.

- Lehet reflux betegség szövődménye. Vagyis a savas gyomortartalom visszajut a nyelőcsőbe és irritálja annak nyálkahártyáját. Ennek fő tünetei a savas büfögés, mellkasi fájdalom, köhögés, krákogás, nyelési nehezítettség.

- Kialakulhatott elhízás miatt, ekkor a testsúly csökkentés segíthet.

2018. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ennyire szakosodottan gondolkodni. A gyomor és tödő kapcsolata az nyilvánvaló, már ha ugyan abban a testben van.

De ha azt kérdezed, hogy a diéta hogyan gyógyítja az asztmát, nos ennek a megválaszolását a szervezet oxigéngazdálkodásával lehetne kifejteni. A szervezet oxigéngazdálkodásáról viszont még nincs publikált tanulmány.

2018. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak segített a diéta ( pár hónapig nagyon szigorú candida diétát tartott) és mellette minden este negyed órát sópipázott, egy idő után abba hagyhatta a szteroidot, nem kellett befújkálnia. Neki teljesen elmúlt az asztma, de azóta is sópipázik minden este.
2018. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Igen, lassan az orvostudomány is rájön, hogy az adott szervben jelentkező probléma szinte sose elszigetelt jelenség, hanem az egész testben zajló folyamatokkal összefüggésben áll, sőt, az érzelmi hatásokkal való összefüggések sem számítanak már újdonságnak. Érdemes lenne elolvasnod az igen szórakoztató Bélügyek c. könyvet, ami a máig elérhető legújabb tudományos eredmények között, az emésztésnek az asztmával való kapcsolatáról is ír és szakirodalmakat is hivatkozik minden állításához.

Érdemes lehet inkább valamilyen átfogóbb ételintolerancia tesztet végeztetni. Én pl. kísérletezgettem egy darabig otthon az egyes gyakori intoleranciát okozó étkek (tej, tojás, glutén) 3 hónapra történő elhagyásával, hogy tapasztalok-e valamit a visszavezetéskor, de utólag kiderült, hogy a gluténnel pl. hiába szenvedtem, hogy kiiktassam, mert a foodDetective tesztből kiderült, hogy nincs gl.intoleranciám és ezt még egy laboratóriumi ellenanyag-vizsgálat is megerősítette, hiába várta minden orvos, hogy na nekem biztos az lesz.

2018. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is asztmás VOLTAM! Elvégeztem a BUTEYKO légzéstanfolyamot és 100%-ban meggyógyultam.

buteyko.hu

2018. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!