Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet gyógyszer allergia?

Lehet gyógyszer allergia?

Figyelt kérdés
Aktil Duot-t vettem ma be, 1 darabot, és délutánra, majd most estére az egész felsőtestemen halványas, nem viszkető kiütés szerűségek vannak, és kezd a lábamon is megjelenni. Elég ijesztő, még nem volt ilyenem, és most nincs doki, leghamarabb holnap délután tudok menni. Addig mit csináljak? Köszi

2018. aug. 29. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Létezik. A gyógyszer tájékoztatójában milyen mellékhatások vannak felsorolva?
2018. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát egy halomnyi, még életemben nem láttam ennyit egyszerre felsorolva. Pl allergiás rekacióknál bőrkiütés, láz, nyirokcsómó duzzanat. Akkor gyakoriakhoz, hasmenés, szintén bőrkiütés (kérdés, hogy milyen, mert nem tér rá ki), valamint a hajlatok gombás fertőzése (combhajlatomban az is van). Ezen kívül vastagbél gyulladás, agyhártya gyulladás, ezek már a nem gyakoriak.
2018. aug. 29. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Aktil Duo amoxicillin, tehát penicillin. Nem ritka a penicillin allergia, nálunk pl apukámnak és a nővéremnek is van, nővéremnek pont ilyen kiütése lett. Szerintem ne vegyél be többet, mert akár nagy baj is lehet. Az is előfordulhat, hogy más antibiotikumokra is allergiás vagy, pl a cefalosporinokra.

Ha kiderülne hogy tényleg allergia, akármilyen gyógyszert ír fel az orvos, mindig nézz utána neten, beveheted-e. Meg nem tudom számolni, a nővéremnek hányszor írtak fel rosszat, még a patikában is utána szokott kérdezni, mindig kiadják. A legutóbbi ilyen esetből még megvan pont az Aktil Duo.

2018. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap meglátom, hogy nézek ki. Egyébként már ezt sem akartam bevenni, nem tudom miért sikerült mégis. Életemben nem volt semmi komolyabb bajom, most is csak egy begyulladt pukli miatt a lábamon, és erre írták fel. Elolvastam mit írt ezen a sz...on és bíztam benne, hogy megúszom, hát nem sikerült.
2018. aug. 29. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!