Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergén étel elhagyása után...

Allergén étel elhagyása után mennyi ideig kell várni a tünetek csökkenésére?

Figyelt kérdés

Ha 1-2 hétig semmit sem változik a tünet, az normális?


Még 2015 elején egyik napról a másikra kétszeresére dagadt a szám. A gond az, hogy azóta sem múlt el. Akkoriban rohangáltam orvosról orvosra, több tesztet is elvégeztem, semmi eredménye nem lett. Nagy dózisú loratadinnak úgyszintén semmi eredménye. Szeparációs diétát folytattam, legalább 10 féle étel elhagyásával, semmi eredmény. Aztán feladtam, és elfogadtam, hogy ilyen marad az arcom.


2018ban aztán ismét új erőre kaptam, és elhagytam egy csomó ételt egyszerre. (pl tej, tojás, kukorica) és egy hét után MEGGYÓGYULT.

...de sajnos csak 1 hét erejére, aztán visszadagadt, a diéta ellenére. Azóta hiába diétázom. Most 2019 van már, én meg 22 éves vagyok, vissza akarom kapni a számat!



Esztétikailag teljesen tönkrement az arcom, tudom nem olyan nagy dolog, sok embernek sokkal komolyabb betegséggel kell szembe néznie, de hiányzik az arcom nagyon.



2019. jan. 31. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
De voltál kivizsgáláson, hogy mégis mire vagy allergiás? Mert lehet, hogy nem is azt hagytad el, amire valójában vagy. Pl. azt hiszed a tejre, közben meg simán lehet, hogy hisztamin érzékeny vagy
2019. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem derült ki, hogy mire vagyok, mert minden negatív lett, azt mondták nekem kell kikísérleteznem. Csak a porra vagyok, de kizárhatjuk, hogy az okozza a tüneteim, mert a múlt évben eliminációs diétát kezdtem, majd meggyógyult a szám. Aztán valamit elronthattam (amiről nem tudok) és ismét 2szeresére dagadt, azóta változatlan ismét. Most 3 hete ismét szigorú eliminációs diétát végzek, és semmi változás.
2019. jan. 31. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Magánorvosnál is voltál? Olyan nincs, hogy nem mutat ki semmit a vérvétel. DAO szintet mértek?
2019. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Voltam 2 magánorvosnál, egy háziorvosnál, és egy allergológusnál. Vérvételem, bőrpróbám és vizelet vizsgálatom volt. Kimutatták, hogy allergiás vagyok a nyírfára, a parlagfűre, és a porra. Ez 2015-ben volt.


Ezek közül egyik orvos sem említette meg, hogy hisztaminintoleranciám lehet, ön említette először, de máris logikusnak tűnnek az eredménytelen szeparációs diétáim, és értelmet nyer a tavalyi eliminációs diétám sikere.


Utána néztem a hisztaminérzékenységnek. Egy dolog kapásból eszembe jutott!


Az eliminációs diéta alatt ittam olyan SÖRT, ami kukoricát nem tartalmazott. Szeretem a különleges söröket, és ezért megjegyeztem, hogy a sör ivás ellenére is helyrejöttek a tünetek.

De elvileg a sör is magas hisztamin tartalmú. Szóval ez kérdéses!

2019. jan. 31. 20:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha valaki hisztaminérzékeny, akkor MINDEN ESETBEN elegendő egy magas hisztamin tartalmú ételt elfogyasztani, és kapásból kijönnek a tünetek? Vagy számít a mennyiség is?
2019. jan. 31. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért gondolom, hogy ez is számításba jöhet, mert anyukámnak is ilyen problémája van, többek között. Ő másra is érzékeny sajnos, de a hisztamint nagyon sokáig nem vizsgálták neki, fogalmuk sem volt, hogy mitől vannak a tünetek, vagy ráfogták a többire. Ő neki a szeme dagad be, szíve ver gyorsabban, ha olyat eszik. Mennyiség is számít szerintem, hogy mennyit eszik meg pl. olyan ételből, amibe van.


De amióta odafigyel erre, azóta kordában tudja ezt tartani.

2019. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért is gondolom, hogy számít a mennyiség, mert meg van, hogy x étel mennyit tartalmaz ugye, vagyis inkább mennyi hisztamin termelődik benne. Minél érleltebb vmi, annál több van benne. Ő pl. mindig frissen készíti az ételeit, mert ha állni hagyja, akkor elkezd termelődni a hisztamin és akkor neki már tünetei vannak tőle. De a paradicsomot meg amibe alapból tudja, hogy sok van, olyat nem is eszik egyáltalán
2019. jan. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Érdekel végül mi lett? Jobban vagy? Nekem 2 hete bepirososodott a 2tenyerem és a talpaim+égnek.... Most jobb meg 2 hétig szednem kell az allergia gyógyszert. Meg nem tudni mitől lehet... Hasmenés viruson estem át, talán ebből lehet ez vagy hogy algoflexet vettem be(bőrgyógyászaton mondták)

Köszi...

2019. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!