Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tegnap sokáig voltunk kinnt...

Tegnap sokáig voltunk kinnt az udvaron, és a szúnyogok összecsípték a lábamat. Mit kéne csinálnom? Nektek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Mára bedagadt ( nem úgy mint ahogy szokott, hanem nagyon nagy rózsaszín puklikkal van tele a lábam ), viszket, ez lehet nem függ össze ezzel de a fényre is érzékenyebb vagyok

2019. jún. 13. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hideg vizes borogatás. Fenistil géllel beken... Jah, nincs összefüggés. Nem leszel vámpír. Ha tovább csúnyul a lábad, akkor ügyelet, ott adnak antibiotikumot vagy valamit... Lehet permetezett volt a szúnyog, vagy akarmi ami miatt nem szokvanyos a csípés, mert helyi allergiat valtott ki nalad. Megesik, de ha elmúlik nem vészes.
2019. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mondd! Tavaly akkora csípések voltak rajtam, mint egy ház. Szó szerint hatalmas dudorokkal. Akkor írtam is ki kérdést ezzel kapcsolatban állatok kategóriában. Én permetezett szúnyogra gyanakodtam, de most hétvégén voltak itt a lányom és családja. Az unokámon szintén ugyanilyen nagy piros csípések voltak, pedig ott még nem irtottak. Szóval fene tudja, milyen droid szúnyogok vannak köztünk. Végül is a jól bevált ecetesvizes borogatással emúltak. De a Fenistil is jó.
2019. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém még gennyedzett is, kb. 3. Kőkemény volt, a közepéből folyt a trutyi. Nem valami gusztusos így leírva, tudom, de ezért írtam ki kérdést tavaly én is, mert elég ijesztő volt. Nem lázasodtam be, nem kellett antibiotikum sem. Azért mindenesetre figyeld. Ha belázasodsz, akkor doki.
2019. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szúnyogcsípést szappanozni kell, és akkor nem viszket, nem ég, és a pukli is pár perc - néhány óra alatt elmúlik!

A lábszár amúgy is kényesebb a szúnyogcsípésre, mert ott általában több szúrás is keletkezik. Ilyenkor szappanos vízzel kell addig dörzsölni amíg viszket.

2019. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!