Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez allergia lehet?

Ez allergia lehet?

Figyelt kérdés

Soha nem találkoztam még macska- vagy kutyaszőr allergiással, így nem tudom, milyen.

Nem tüsszögök folyamatosan, ha a közelembe jön egy, mint a filmekben. De ha a macska az ágyamban vagy a székemen aludt (a család sajnos beengedi a szobámba, én mindig kizavarom), rögtön észreveszem, és zavarja az orrom a felszálló szőr, a szag, néha tüsszentek. A kutyaszőrtől is, ha ráragad a ruhámra. Pont ezért nem nagyon szoktam velük érintkezni, ha igen, akkor is rögtön kezet mosok utána, esetleg ruhát cserélek.


2019. jún. 28. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem minden allergia súlyos és látványos, és nem feltétlenül az állatszőr irritál, hanem lehet az állatok által a szőrben behordott pollen is.

Csukd a szobád ajtaját, kérd meg a családodat, hogy ne engedjék be az állatokat a szobádba, szerezz ágytakarót (hogy a macskaszőr ne menjen az ágyneműbe, mert ott az alvásodat fogja zavarni). Allergia ellen recept nélkülkaphatő a cetirizin nevű hatóanyag, de este vedd be, mert van, akit álmosít, és ennél jobb megoldás persze kerülni az allergént.

2019. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem akadályoz semmiben, elkerülöm és kész, szerencsére most macskánk sincsen :D Csak elgondolkoztam, hogy vajon allergiás lehetek, vagy csak túl érzékeny az orrom.

Köszönöm a választ.

2019. jún. 29. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!