Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az alkoholtól jöhettek ki a...

Az alkoholtól jöhettek ki a gyulladt pattanásaim a hátamon?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hete hogy autót vettem. Mivel vezetek nem ihatok. Nem vagyok masszív alkoholista egy két napot haverokkal töltök hétvégén persze, legurul egy két sör és ennyi. 15 éves korom óta szenvedek a tényleg súlyos pattanásokkal. Voltam magándokinál, használtam szeretek, roacutan is ment, kipróbáltam mindent!!! A kérdés csak annyi lett volna hogy értem én hogy sok minden okozhat aknét a bőrön, de akkor tényleg ez lett volna a megoldás?

2019. júl. 15. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A kamaszkor sokak életét megkeseríti ilyen téren. Nincs még beállva a szervezet, most tanulja a működést, és mindent túlszabályoz. Ez a hintázás okozhat súlyos pattanásos tüneteket is.
2019. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok éppen ideje h eldöntse már mit akar. szerintem hormonális az egész de háziorvosom mondta h nem fog sokkal többet mondani az endokrinologus.. antibiotikumot nem fogok szedni mert a mellékhatásai még jobban hazavágnak. napon meg leégek 5 perc alatt pedig az lenne a megoldásom... én már feladtam. használtam teafaolaj termékeket. ittam zöld teát. már hangfelvételre vettem mit hordtam az egyes napokon és mit ettem h mégis mi lehet ez.
2019. júl. 18. 00:35
 3/8 anonim ***** válasza:

A 25 év valóban már nem pubertáskor, s így merőben más a leányzó fekvése. Valóban nem fog sokkal többet mondani az endokrinologus sem, a protokollban ugyanis nem szerepel, mert rendkívül szerteágazó, és messzire vinne. Úgy hívják, áteresztő bél szindróma. Nem halálos betegség, de nagyon meg tudja keseríteni az ember életét. Főleg, mert többek között az autoimmun betegségek kialakulása írható a rovására. Eleinte szinte lehetetlen tetten érni, mivel az elfogyasztott étel (étolajok, tej, hüvelyesek, antibiotikum, nemszteroid fájdalomcsillapítók, egyeseknél a gomba, illetve paradicsom, alkoholos italok) csak más- vagy harmadnap okoz tüneteket, fáradtság, levertség formájában. Évtizedekig is képes lappangani, amíg az állandó gyulladások olyan szervet is érintenek, ami látványos tünetet, esetleg fájdalmat produkál.

Neked magadnak kell kitapasztalnod, hogy nálad melyek a fő rizikófaktorok.

2019. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
neharagudj de jó helyre irtál? ez egy gyulladt aknés pattanásos téma nem pedig szivárgó belekről meg halálos autoimmun betegségekről van szo! azért már a magándoki is mondta volna jo ég ember és honnan fenéből vetted ki h lány vagyok mikor 25 éves srác vagyok :D jézusom inkább te vizsgáltasd ki magad neharagudj mert ez elfogadhatatlan amit irtál és hasztalan is.
2019. júl. 20. 00:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egysíkúan látod a világot, kérdező. Persze ez nem bűn, 25 éves koromban én is így láttam, mint ahogy mindenki más is. Pedig a testünkben minden mindennel összefügg. Amiről beszéltem, az áteresztő bél szindróma a helytelen táplálkozás eredménye. A vékonybél falát tulajdonképpen csak egy baktériumokból álló sorfal határolja. Ha a bélflóra rossz irányba fordul, azaz a jó bacik rovására elszaporodnak a rosszak, utóbbiak anyagcseréje következtében ez a sorfal gyulladásba jön, és elveszíti funkcióját. Így emésztetlen fehérjék kerülnek a véráramba, s mivel a testünkbe kerülő egyéb kórokozók is fehérjékből állnak, ezek azonnal mozgósítják az immunrendszert. A baj csak az, hogy ezek a fehérjemolekulák nagyon hasonlítanak egyes szerveink fehérjéihez. (Az emésztetlen tejfehérje pl a tüdőszövet fehérjéihez.) Ekképpen az immunrendszer nem tud különbséget tenni, és a tüdőszövetet is ellenségnek vélve azt is támadja. (Asztma.) Továbbmenve apró gyulladások képződnek a testben, amik a véráramba kerülve mérgezik a szervezet, elsősorban az agy érzékszervi területeit. Mivel pedig a bőröd a legnagyobb érzékszerved, ami a külvilággal összekapcsol, az első tünetek általában ott jelentkeznek.


Azt nem tudom, hogy a válaszom mely részéből szűrted le, hogy én azt hiszem, te lány vagy. Hacsak nem a "hüvelyesek" -ből. :-))


Tudod, valamit nem tudni, nem bűn. Nem megtanulni, amikkor szükség és lehetőség van rá, annál inkább. Szóval vegyél kicsit vissza az arcodból, mert a világ (s főleg a tested) sokkal összetettebb, mint ahogy te azt látod.

A dokinak pedig nem az a dolga, hogy felvilágosítson téged, hanem az, hogy felírja neked a gyógyszereket. Az egyetemen különben sem ezt tanulta, hanem azt, hogy milyen tünetre mit írjon fel. Tetszik, vagy sem, így működik a világ.

2019. júl. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most hogy mondod utolsó, én is hallottam ilyenről.

[link]

De itt szó sincs aknéról.

2019. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Soha nem szoktam linkekkel alátámasztani a mondandómat. Elmondom, amit tudok a kérdésről, aztán hogy ki mit kezd vele, az már az ő dolga.

Most mégis kivételt teszek.

https://www.youtube.com/watch?v=2MtF_QtGd4U

8.45-nél nézd meg a listát.

2019. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Te, aki 2024-ben is olvasod ezt és megoldást keresel. Sok év és fáradalom után megtaláltam azt a doktornőt aki képes volt kiszámolni!!! hogy mennyi milligramm antibiotikumot kell szedjek ahhoz hogy ne száradjak ki mint kinnthagyott vekni, és közben gyógyuljak is. Elég szomorú hogy egyrészt emberiség és azok véleményei konkrétan nem tud megoldást kínálni, csak tanácsolgatni meg mutogatni mit kellene tenni meg mit nem, mintsem csak arra volt szükség hogy a milligramm/súly háztartás fennmaradjon és megtudni mi az ideális adag.

Dr. Faragó Katalin a hölgy Budapesten, egy egyszerű röpke 15 perc alatt megoldotta a rengeteg szenvedésem.

Jaja lehet nyomkodni citromot élesztővel a bőrre meg jaj nem minden bőrtípus ugyanaz blablabla, senkinél nem láttam javulást vagy visszajelzést hogy ez bevállt. A megfelelő orvosokra hívnám fel a figyelmet.

jan. 2. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!