Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tegnap óta puffadtság, gázképz...

Tegnap óta puffadtság, gázképződés gyötör és újra megjelentek a pattanásaim - többszöri megfigyelés után most már biztos, hogy kapcsolat van a kettő között, ételallergia vagy candida?

Figyelt kérdés
Szóval az évek során megfigyeltem, hogy bármikor, amikor a gyomromban rosszra fordulnak a dolgok, puffadás, gáz stb. akkor hirtelen megjelennek a pattanások az államon és az orr tövében. Biztos, hogy összefüggenek, mert ilyenkor pl ma is szimmetrikusan az állam és orrom mindkét részén ugyanott jelennek meg - a probléma tehát belső. Eddig hónapokig tiszta volt a bőröm egy új étrend mellett, de tegnap vendégségben ettem pár dolgot, amik elég magas széndhidrát tartalmúak voltak teli cukorral (az alacsony szh. diéta nagyon jót tett nekem), de azért igyekeztem mennyiséget tartani, viszont ehhez képes ma egész nap gyötör a probléma és a pattanások. Régebben végeztek rajtam ételallergia tesztet, de akkor csak a diófélékre jött ki pozitív, azt viszont nem ettem - érdemes lenne újra megcsináltatni? Illetve, lehet hogy a candida áll a háttérben és azt kéne kivizsgálni? Voltak hasonló problémáitok? Úgy veszem észre az én esetemben nagyon nagy összefüggés van az ételek-gyomor állapota és a bőröm állapota között, a pattanásokkal konkrétan. Mint mindig persze a bőrgyógyászok eléggé elutasítóak evvel a kérdéssel kapcsolatban... úgy érzem nincs ez a terület igazán kutatva, pedig többet érdemelne.

2013. aug. 1. 23:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt még hozzátenném, hogy tegnap nagyon hosszú ideje először ittam nagy pohár sört és még az is elképzelhető, hogy ezt nem bírja a gyomrom (hiszen amúgy nem iszom)... de ez elég fura azért?
2013. aug. 2. 00:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sörözök néha, de ettől nem jön elő. Viszont valamitől előfordul nálam is. Ha drasztikusabban eszek ún. egészséges kajákat, akkor mind eltűnik. Ha visszaváltok kommersz kajákra, ismét van pár rajtam. De igazából nem jövök rá, hogy konkrétan mi okozza.
2013. aug. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na hát így van velem is, igazából pontosan nem tudom mi a legfőbb okozó! Mondjuk nálam az alacsony szhidrátos dolog nagyjából bevált, de azért nem nem teljesen 100%... hmm...
2013. aug. 2. 03:33
 4/5 tanárnő ***** válasza:
Van egy rokonom, aki a sörtől kiütést kap, mióta egy bizonyos gyógyszert szed. Sajnos nem tudom, melyik gyógyszer ez, de teljesen biztos, hogy a sörrel nem kompatibilis
2013. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pl. nem pattanás lenne, hanem itt-ott viszkető pici pontok, az a vese lelassulását jelentheti. A sok folyadék mindenképp fontos, ezzel a méregtelenítésed nagy része megoldódik!
2013. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!