Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyton hányingerem van vagy...

Folyton hányingerem van vagy gorcsol a gyomrom az iskolaban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12.es de már tavaly is így voltam hogy görcsölt a gyomrom stb. Ma is reggel amint felkeltem gyomor görcsöm volt és ez egészen addig tartott ameddig haza nem értem. Ideges vagyok az iskola gondolatatol is. Nem szoktak bántani ott meg semmi csak alapból az egész olyan rossz. Tavaly az anyagcserém is teljesen be lassult gondolom a stressztől aztán elkezdődött a nyári szünet és helyre állt...Van olyan hogy gombócot érzek a torkomon vagy a szám teljesen ki szárad szinte mindig hiába iszom semmit sem segít rajta. És észre vettem hogy jobban izzadok ha ott vagyok. Itthon ezek teljesen megszunnek.. volt már valaki így? Mit kellene csinálnom? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

17/L



2019. szept. 2. 21:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul most megint azt a tesi tanárt kaptuk meg aki tavaly is volt nekünk es róla annyit kell tudni hogy nagyon komolyan veszi a tesit .tavaly majdnem meg buktam pedig nem vagyok el hizva és elvileg erős 4esnek kellene lennem :) durva amit muvel mindenki panaszkodik rá. Futás közben a torkom össze szorul és hanyingwrem van néha már öklendezek is ez nem tudom mitől lehet. Lehet hogy ez is az ideg miatt
2019. szept. 2. 21:16
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Nekem is ilyen volt, amikor iskolába jártam. Ezt úgy hívom, így visszanézve, hogy iskola undor. Nem az iskolával volt bajom, mert imádtam tanulni, hanem a tanárokkal, diákokkal stb. Ez egy fajta pánikolás, szorongás.


Sajnos sokat nem tudsz vele kezdeni egyedül. Mondanám, hogy válts sulit, de így utolsó évre már valószínűleg nem érdemes. Ha a szüleiddel tudsz kommunikálni és figyelnek rád, akkor próbáld velük megbeszélni, hogy valahogy esetleg segítsenek neked megbeszélni a házidokival, hogy mentsenek fel tesiből valami indokkal.


Ha a szüleiddel sajnos nincs ilyen kapcsolatod, akkor a tesivel konkrétan nem tudsz mit kezdeni. Próbálj magaddal logikusan beszélni, hátha segít. Nekem segített, ha megbeszéltem magammal, hogy most mitől is félek, mi rossz történhet, miért nem fog az történni stb.


Sajnos nem sokat tudok segíteni, sajnálom... Ilyenen egy képzett pszichológus tudna segíteni vagy teljes környezetváltozás.

2019. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
54%
1 évvel ezelőtt hasonlóan éreztem.. azt hittem ebből nincs kiút és rosszul fognak telni a gimis évek. DE...viszont ezt eldontottem hogy lekuzdom. Minden fejben dol el es hidd el ha nagyon akarod neked is menni fog. Nezz a neten ilyen lazito gyakorlatokat, nekem a legzes is sokat segitett. Ha mar egy oldottabb hangulatba kerulsz a suliban az is sokat dob a helyzeten. A vegso pont nalam az volt hogy elkezdtem 2 lannyla joban lenni az osztalybol mert mar nem birtam ezt a szorongast es a tarsasagukban ez naprol napra egyre jobb lett. Szoval hajra keress valakit aki megert es elfogad❤ hiszek benne hogy sikerulni fog
2019. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vannak barátnőim az osztályban szinte mindenkivel jóba vagyok de 2 lánnyal jobban ,velük vagyok mindig mellettük ülök stb. De valahogy mégsem tudom magam jól érezni. Tok rossz érzés hogy ott kell lennem és most kezdődik elölről ami abba maradt a nyári szünet miatt.. Már kb szombat estétől nem tudtam nagy wc zni. E miatt egy idő után sokkal nagyobb a hasam mint amekkora eredetileg ....
2019. szept. 3. 21:55
 5/7 anonim válasza:

Nekem is ilyen volt mindig. Én nekem odáig fajult (bár az itthoni légkör is belesegített, folytonos viták stb...), hogy annyira szúrt a szívem, meg nem kaptam levegőt azt hittem komoly 'betegségem/bajom' van elmentem ekg-ra, meg vérnyomás mérés stb... azt mondta a doki(mert nagyon magas volt a pulzusom miközben beszéltünk arról mik váltják ki) hogy ez ilyen pánikszerű betegség inkább szedjek valeriana-t napi 2-őt, mert ez gyógynövényes, és én is örültem neki, hogy nem rendes gyógyszerrel akar tömni.

Próbálj sportolni ami lenyugtathat, jógázni. Gyomorgörcsre jó a magnesium vitamine b6.

Sajnos ezt már ki kell bírd valahogy,de talán ezek a tippek megkönnyítik kicsit :)


19/L

2019. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom hogy régi kérdés de nekem a szociális szorongásom/fóbiám miatt van ilyen. Mondjuk az nem csak a suliban hanem amikor az utcán vagyok emberek közt akkor is előjön.
dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amúgy 16/L
dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!