Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Xanax teljes megvonásánál...

A Xanax teljes megvonásánál mire számìthatok?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve szedem a Xanaxot. 1.5 évig rendszertelenül akár napi 8mg-ot is, nagyjából fél éve pedig elkezdtem fokozatosan csökkenteni. Eljutottam odáig, hogy már napi 1.5 mg-ra , rendszeres időpontokban bevéve, lecsökkentettem.

Mikor ma visszamentem a kezelőorvosomhoz, aki előre felírt 3 havi adagot arra hivatkozva hogy nyáron nem tudnak fogadni a gondozóban, meglepődött azon hogy hogy nem tettem még le teljesen ez alatt a 3 hónap alatt. Hiába magyaráztam neki hogy fokozatosan csökkentettem a gyógyszert, nem érdekelte a dolog és azt mondta, nem írja fel többet. Félek hogy a már fokozatosan csökkentett gyógyszer és az azonnali megvonás közt azért lényegi különbség van és nem leszek jól.

Voltatok már hasonló helyzetben? Mire lehet számítani ? A megvonási tünetek mennyiben befolyásolhatják a tanulmányi eredményeimet?



2019. szept. 9. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Hőhullámok, izzadás, verejtékezés, hangulatingadozás, dühkitörés, pánikroham, viszketés, étvàgytalansàg, remegés, alvàsproblémàk, hànyàs stb.
2019. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon felsz, akk szedj sok b vitamint, esetleg citromfűteat igyal. Ezek nyugtatoak.
2019. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem ajánlom a hirtelen teljes elvonást! Ismétlem: semmiképpen! Havonta el lehet hagyni 0.5 mg-ot, így a 3 hónap alatt eljutsz a nullára. Olyan tüneteid lesznek, mint az eddigi csökkentések alatt.
2019. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 naponta csökkentsd 0.25 mg-al, vagy ha az nem megy 0.125-el.
2019. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így nem maradt más választásom, valahogyan nem orvosi úton kell beszereznem. Nem akarok sem pánikrohamokat átélni sem egyéb dühkitöréseket... :/
2019. szept. 9. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Házidokidnak mond el a problémádat. Szerintem fel fogja írni. Nagyon apránként lehet csak elhagyni. Gyógynövényekkel egészítsd ki a csökkenő mennyiséget.
2019. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szörnyű, ki sem lehet bìrni.

Csak ès kizárólag fokozatos csökkentéssel.

A hirtelen megvonástól nem tudtam menni, vagyis érzékvesztés és majdnem megőrültem. Legalábbis úgy éreztem.

Ez sajnos veszélyes.

Nekem egyébként egy év alatt sikerült letenni fokozatos csökkentéssel, orvosi segítséggel a háttérben.

Az Ashton kézikönyv nagyon sokat segített!

2019. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kizárólag nagyon lassan,fokozatosan csökkentve szabad elhagyni.Egykori masszív benzo függőként a 2 heti (0,125mg) csökkentést javaslom.

Ha otthon ez kivitelezhetetlen,akkor érdemes Rehabilitációs Intézménybe menni felépülni.

2019. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Így visszagondolva a 8mg helyett a 1.5 nekem már szép eredmény, 0.5 -el csökkentem még akkor kb 2-3 hetente, ahogy sikerül éppen. Már úgy érzem nem vagyok messze a teljes leszokástól. :)

Nem olyan egyszerű ez mint az orvos gondolja, napra pontosan kiszámítva , hogy mikor hagyja abba az ember, marhaság. Helyette meg felírt volna 2 gyógyszert ami totál leszedálja az agyam. Még szerencse hogy tudok szerezni, frankón magamra hagyott ezzel.

2019. szept. 12. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!