Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Legyengült állapotból mennyi...

Legyengült állapotból mennyi idő alatt lehet felerősödni?

Figyelt kérdés
Tavasszal volt egy műtétem, sokat feküdtem. Aztán egy térdsérülés, 1 hónapig max mankóval tudtam sántikálni. És a kánikulában is sokat pihentem. Totál le vagyok gyengülve, állóképességem nulla, ha pl kertészkedek, vagy sétálok egy órát, akkor már halálosan elfáradok. Nem az izmaimat érzem gyengének, hanem a kondíciómat, szívemet, tüdőmet. Sétálással, pár km biciklizéssel próbálom magam felerősíteni, de még csak 2 hete csinálom, és nem érzek fejlődést. Kezdek aggódni. Orvost kérdeztem, aszonta sétálgassak, viszlát. Középkorú vagyok, nem élsportoló akarok lenni, csak hogy bírjam a jövést-menést, kisebb munkákat.

2019. szept. 19. 22:01
 1/1 anarchy666 ***** válasza:
Erre nehéz pontos, konkrét választ adni. Folytasd a fokozatos mozgást ahogy eddig is és idővel jobb lesz. A lényeg, hogy ne egyszerre akarj sokat, hanem lépesekben, fokozatosan. Esetleg magángyógytornász segíthet még.
2019. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!