Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg ennyire általános,...

Tényleg ennyire általános, hogy mindenki beteg?

Figyelt kérdés
40 évesen már azt mondják fáj mindenük, 60 évesen már bottal járnak, 70 évesen már a halálra készülnek az emberek. Csak szerintem nagyon korai ez?
2019. okt. 3. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Régi korokban sem volt másként. Az öregedés felér egy betegséggel; előrehaladott már többel is.
2019. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel MO-on ez az "elvárás", ezért igen, ez az általános.

Ha és 65 évesen megemlítem, hogy semmi bajom, orvos évente egyszer lát az ellenörzö vizsgálatokon, rendszeresen sportolok (NEM nyugdíjas torna!), újabb és újabb dolgokat tanulok, eszemben sincs sem betegnek lelni, sem bottal járni, nem fáj gyakorlatilag semmim (Kivéve náh egy-egy izomlázazt) és még legalább 20 évig nem szándékszom meghalni, akkor megkapom, hogy ez a hozzáállás nem illik a koromhoz, mert "miot akarok még az élettöl" ilyen idösen!


Ugyanakkor Nyugat-Európában teljesen természetes, hogy egy 80 éves még aktív fizikailag is, szellemileg is és eszüknek sincs öreget játszani, egyszerüen, mert ott nem ez a megszokott.

2019. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem is általános. Nem normális, de általános.

Főleg azok között általános, akik "általános" életet élnek: kólát isznak, csipszet esznek, hedonista életmódot folytatnak. Ez alatt nem azt értem, hogy átlagon felüli mennyiségben, hanem csupán rendszeresen. E mellé még esik a sok bolti cuccot, előre feldolgozott élelmiszereket.

Ez az általános.

Én is közéjük tartoztam sokáig. Szinte 40 éves lettem, amikor rájöttem, hogy ez hova fog vezetni: ugyanoda, mint amiket felsoroltál. Nincs ebben semmi csoda, én sem vagyok különlegesebb, mint a többi ember, én is pont úgy reagálok mindenre, mint mindenki más.

Rájöttem, hogy változtatni kell valamin, mert ha az "általánosokat" követem, akkor ugyanoda fogok jutni, mint ők. Mint pl az én szüleim. Vagy a legtöbb korombeli, akiknek már van egy csomó nyűgjük.

Rengeteget olvastam a témában, de nem lettem okosabb. Egyik cikk ezt írja (és teljesen hihető is laikusok számára, mert "tudományosan" be van bizonyítva), a másik cikk pont az ellenkezőjét írja és az is pont ugyanolyan tudományos. Az orvosok meg megint más mondanak, az is ugyanolyan tudományos, csak tartozik hozzá egy fehér köpeny is. Nehéz így okosnak lenni.

Aztán tanultam egy nagy bölcsességet, amit azóta is alkalmazok az élet minden területén: "Csak olyan embertől kérj, vagy fogadj el tanácsot, aki már ott tart, ahova te szeretnél jutni". Nagy igazság ez.

Apámtól hiába kérek tanácsot, hogy hogyan kell egészségesen, sokáig élni, hisz neki is fáj mindene. Az orvos úgy osztja a bölcsességeit, hogy közben taknyos és krákog.


Kerestem olyan embereket, akik idősebb korban is jól tartják magukat, beszélgettem velük. Nagyon sokféle életmód létezik. Van, aki a vegaságra esküszik, van aki kizárólag a sportolásban látja a hosszú élet titkát. De millió más is van. Ezek közül kiválasztottam azt, ami nekem legjobban tetszik és azt követem.

Ha rosszul is döntöttem, még mindig jobb, mint "általános" életet élni és úgy végezni, mint az általánosak.

2019. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47 éves pasiként én igyekszem jó formában tartani magamat és nem vagyok ez az örökké fájó, nyígő, tipikus 40es.
2019. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez nagyon jó, ahhoz képest mi volt 3000 éve: 20 évesen elkezdtek kihullani a fogai, 30 évesen már nem volt fogsora, és jó ha kb. 20-ból 1 megérte a 40 éves matuzsálemi kort.

Illyen értelemben nem problémázhatunk.

2019. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én 37 éves vagyok, a férjem 51. Mindketten egészségesek vagyunk, semmi bajunk, és nagyon fiatalnak érezzük magunkat szellemileg és testileg is. Számunkra az öregedés még nagyon távolinak tűnik, ezért lepődök meg, mikor valaki már 40 évesen elkezdi mondani, hogy ő már öregszik. Pedig van aki még 80 évesen maratont fut. Második válaszoló, neked gratulálok a hozzáállásodhoz! Szerintem is ezen múlik minden, hogyan gondolkodik valaki, és elhagyja-e magát. Idősebb korban is kellenek a tervek, a célok.
2019. okt. 3. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!