Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ételfüggő vagyok?

Ételfüggő vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval nem vagyok a legjobb lelki, sem fizikai állapotban. Nemrég veszítettem el egy rakás embert, magányos vagyok, és rengeteg konfliktus van családon belül, a nővérem anorexiás, az apám 8 éve alkoholista, hiába vittünk elvonora, visszaesett. Anyám pedig belerokkan az anyagi és a leki terhekbe. Valószínűleg nem vagyok ép. Minden értelemben fáradt vagyok, konkrétan nem maradtak igaz barátaim, és egyik percről a másikra kellett életem egyik legszebb korszakat elengednem, és belecsoppenni egy teljesen újba, ami nem a legjobb. Utálom a változásokat, és most teljesen megváltozott a rutinom is az iskolavaltassal. Hát, ez a legujabb traumám, nem viselem jól. Az egyetlen dolog, ami érdekel, az az evés. Konkrétan kényszeres evő vagyok. Ha tele vagyok, akkor is csak eszem és eszem, mert élvezem az ízeket, ez az egyedüli dolog, ami mostanában boldoggá tesz. Ha már nem kívánok valamit, akkor is megeszem, mert belső késztetést érzek rá. Ha valaki megeszi előlem a kajamat, akkor olyan ideges tudok lenni, hogy sírok, de mergemben. Folyton csak ennék és aludnék. Szerintem ezzel próbálom kitolteni a bennem lévő űrt. Ti mit gondoltok erről?

2019. okt. 4. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mind ételfüggők vagyunk. Ha nem eszünk pár hónap alatt meghalunk.
2019. okt. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, azt gondolom ez függőség. Válassz egy pszichológust-akár tb alapon is igénybe vehető. És ha kényszerevés, akkor szerezz be egészseges finomságokat: hogy hónapok alatt ne hízz 10-20 kilót. Az a szervezetedet nagyon megviselné.
2019. okt. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leírtakból úgy tűnik, igen. Én közel 10 éve küzdök ezzel több-kevesebb sikerrel. Pszichológus szerintem segítene, vagy ha nincs rá lehetőséged, próbáld magad lefoglalni, valami hobbit, célt találni, ami örömet okoz.

Rosszabb időszakokban előre bekészítem dobozokba a napi kajám, és annál nem eszem többet. Ha a nap felében éhes vagyok, mert egyszerre bezabáltam, akkor sem.

A hízás nem a legnagyobb probléma, amit okozhat. Én pl. sose voltam kövér, mégis tönkrement az egészségem, és a 20-as éveim elején ez nem túl biztató. Szóval kitartás, tudom hogy nem könnyű,de próbálj minél hamarabb megoldást találni!

2019. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress egy jó pszichológust.Tuti segíteni fog.És csatlakozz olyan csoporthoz akiknek ilyen problémája van és kibeszélik magukból és terápiás céltattal is jót fog tenni.
2019. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!