Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vastablettát lehet szedni, ha...

Vastablettát lehet szedni, ha nem vagyok vérszegény?

Figyelt kérdés

Nagyon kimerültnek érzem magam mostanában, ha vastablettát kezdek szedni, de nem vagyok vérszegény mégsem, abból lehet baj?

Szigorúan csak a kérdésre kérnék választ, köszi!


2019. okt. 22. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a vas túladagolás épp olyan káros, mint a hiány; érdemes vérképet csináltatni vassal kiegészítve. Kávé, zöld tea jót tehet.
2019. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. okt. 22. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szedtem, semmi bajod nem lett tőle, de nyílván iga6a van az első váladzolónak, vérkép nem ártana. Amúgy pl. a májban is sok vas van, a vörösbor is jó mértékkel stb.
2019. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Először derítsd ki, mitől érzed magad kimerültnek. Csak írom, hogy általában vashiányos vérszegény vagyok. Írtak fel vastablettát, csak éppen azt nem mondták, mennyi ideig szedjem. Háziorvos felírta mindig, aztán 1,9-ről (nem hülyéskedek, tényleg ennyi volt az érték) felugrott 27-re újabb vérképnél. Pár héten belül. Akkor megijedt az orvos: azonnal hagyjam abba, mert trombózist kaphatok. Na köszi.

Először inkább derítsd ki, mi okozza a fáradtságot.

Remélem, szigorúan csak a kérdésre válaszoltam. Ne kezdj el önmagadtól vastablettát szedni. Ennyi a lényeg. A következményeit leírtam.

2019. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!