Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak ha nincs étvágyam?

Mit csináljak ha nincs étvágyam?

Figyelt kérdés
Tudom nem arról van szó hogy csak akkor enni amikor éhes vagy, de ha csak ételre gondolok el kap a hányinger amikor meg eszek akkor egy rendes családi ebédnél is ahol korábban kb. 3 személyre való adagot meg tudtam enni most egy fél tányér levessel jól lakok. Szerintetek ez most mi?

2019. nov. 2. 21:39
 1/3 anonim válasza:
nálam is volt hasonló, de nálam a megszokott ételtől undorodtam meg , pl rántotthús , amit éveken keresztűl hetente 2x ettem, mostanában meg csak "hideg kaját" eszek a legtöbbször , eleinte nekem se volt étvágyam , ajánlanám a kisebb dolgokat, akár egy joghurtot , le kell tesztelni mihez van mihez nincs étvágyad , majd úgyis meg fog jönni , a kávét ha tudod hanyagold kicsit , mert az is elveszi az étvágyad hiába vagy éhes
2019. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt az ősz, lehet egy néma refluxod is és az is okoz étvágytalanságot. Nem feltétlen kell égni a gyomrodnak, lehet csak éjjel ég amikor alszol, azért is hívják némának.

Én ilyenkor ősszel a negyedét eszem, mint amúgy. Alig várom beköszöntsön a december, mert addig szinte minden ételtől hányingerem van, meg hát nagyon étvágytalan vagyok.

2019. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez reggel jelentkezik felkelés utáni fél órában. Mivel testépítés a hobbim, tömegelő időszakban 2 óránként eszek, az utolsó étkezés kb éjfél előtt van mielőtt elalszom. Nekem ezt úgy sikerült kiküszöbölni hogy estére már nem annyira nehezen lebontható dolgokat eszem és figyelek hogy a végterméket is kiadjam ahol csak van rá alkalom mert ez miatt is szokott lenni. Ajánlom hogy keress fel egy táplálkozási szakértőt biztosan tud segíteni vagy tanácsot adni.

(nekem van hogy már nagyon nincs étvágyam de étrend szerint eszem és muszáj betolni ilyenkor egy gyors wc segít vagy például a változatos étrend:1/2 sós étkezés után valami édeset eszem ami jobban esik. Pl megeszem a csirkerizst utána kövinek csokis zabot eszek stb stb)

2019. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!