Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Terápiás kockázat igen nagy...

Terápiás kockázat igen nagy kardiovaszkularis kockázat esetén. Ez mit jelent? Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Vérvételnél a koleszterinem 5 - ös volt, amire azt mondta az orvos, hogy jó. (5,2 - től sok). Viszont alá oda van írva, hogy terápiás tartomány igen nagy kardiovaszularis kockázat esetén. Ez mit jelent? A háziorvos nem mondott rá semmit. Egyébként 30 éves vagyok.

#labor #vérkép #kardiovaszkularis kockázat
2019. nov. 22. 14:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Terápiás tartomány, nem kockázat az elején. Elírtam.
2019. nov. 22. 14:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! A koleszterin célértéke (hogy mettől meddig jó) attól függ, hogy szív és érrendszerileg milyen kockázati csoportba tartozol.

30 éves, fiatal férfiként, te nagy eséllyel alacsony, vagy közepes kockázati csoportba tartozol, attól függően, hogy dohányzol-e, van-e cukorbetegséged stb. A laborleleten az egyszerűség kedvéért a legszigorúbb célértéket tüntették fel. Szóval nem kell izgulni a dolog miatt.


Egyébként nem is a koleszterin a lényeg, hanem a rossz koleszterin (LDL) mennyisége.

Ó és az ilyesmiket nyugodtan meg lehet kérdezni az orvostól, én is háziorvos szakorvosjelölt vagyok, nem szoktunk az ilyen miatt harapni.

2019. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hat az a helyzet, hogy ilyen szédülés, meg szájszárazság volt jellemző és a cukrom 5,9 és elvileg 6 a max. És erre sem mondott semmit. Örülök, ha jó nekem minden, csak remelem, hogy tényleg jó. :D én amúgy úgy értelmeztem ezt a koleszterines dolgot, hogx van az 5 - os értek, alatta pedig ahova az igen nagy kockázat van írva, az is egy értek, csak annyira magas, hogy már nem számot írtak, hanem ezt a szöveget. Alatta meg nagy kockázat volt írva és ezeket nem tudtam mire velni. De akkor végül is ez csak egy ajánlás, ha minden igaz és nem külön értek...
2019. nov. 22. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!